2017. december 11., hétfő
Árpád, Árpádina

Froome másodszor nyerte a Tourt

A várakozásnak megfelelően Christopher Froome nyerte meg a 102. Tour de France országúti kerékpáros körversenyt.

Párizs, 2015. július 26. Az összetettben élen álló sárga trikóját viselő brit Christopher Froome pezsgővel koccint a Sky csapatfőnökével a 102. Tour de France profi országúti kerékpáros körverseny utolsó, 21., Sevres és Párizs közötti 109,5 kilométeres szakaszán 2015. július 26-án. (MTI/EPA pool/Sebastien Nogier)

Párizs, 2015. július 26.

A 2013 után másodszor diadalmaskodó brit kerekes a vasárnapi zárás előtt 1:12 perccel vezetett közvetlen üldözője, a két éve mögötte ugyanúgy második kolumbiai Nairo Quintana előtt, így gyakorlatilag csak arra kellett ügyelnie, hogy ne bukjon és a mezőnnyel érjen célba.

A 21. szakaszon a versenyzők Sevres-ből tekertek Párizsba, ahol a belvárosban – a Tuilériák kertje körül és a Champs-Elysées-n – köröztek. A 109,5 kilométeres etap végén sprintbefutóban dőlt el a sorrend: a német Andre Greipel volt a leggyorsabb – az idei Touron immár negyedszer.

A mezőnypontverseny győztesének járó zöld trikót ennek ellenére sorozatban negyedszer a szlovák Peter Sagan nyerte, aki így már csak kettővel marad el a német rekordertől, Erik Zabeltől, aki hatszor érkezett zöldbe öltözve Párizsba.

A hegyi pontversenyért járó pöttyös trikót is megnyerő Froome stílusosan a mezőny végén hét csapattársával összekapaszkodva haladt át a célvonalon. Az összetett élcsoportja – ahogy az megszokott – egyáltalán nem változott az utolsó etapon.