CHF: 275,79 Ft
2017. július 21., péntek
Dániel, Daniella

Dárdaiék harmadikként mehetnek tovább

A Dárdai Pál irányította Hertha BSC a harmadik helyen töltheti a téli szünetet, ha nem kap ki otthon a hetedik Mainztól a német labdarúgó-bajnokság 17., idei utolsó fordulójában.

A magyar szakember vezetésével a fővárosi együttes eddig remek teljesítményt nyújtott, most három ponttal előzi meg a negyedik Wolfsburgot. A Hertha otthon egészen jó mérleggel rendelkezik, eddigi hét bajnokijából ötöt megnyert, s egy döntetlen mellett csak egyszer kapott ki. Bár a Mainz vendégként eddig 2-2 döntetlen és vereség mellett háromszor győzött, a vasárnapi összecsapáson papíron legfeljebb az egy pont megszerzésére lehet esélye.

A címvédő és listavezető Bayern München – már biztos őszi elsőként – a 16. helyen szerénykedő Hannover vendége lesz, s nagy meglepetést okozna, ha pontot vagy pontokat veszítene. A második Borussia Dortmund ezúttal a 10. Köln otthonában szerepel, s nem valószínű, hogy most törik meg a három mérkőzés óta tartó győzelmi sorozata, igaz, a Köln az idény eddigi részében a hazai meccseinek felét döntetlennel zárta.

A negyedik Wolfsburg a sereghajtó Stuttgarthoz látogat, s három nyeretlen találkozó után nem is találhat kellemesebb ellenfelet a javításra. Az ötödik Mönchengladbach a vasárnap esti zárómeccsen az újonc Darmstadtot fogadja.

A magyar válogatott Szalai Ádámot is foglalkoztató, utolsó előtti Hoffenheim a pénteki nyitómérkőzésen az elmúlt hetekben gyengélkedő Schalkéhoz utazik, míg a szintén válogatott Stieber Zoltán együttese, a kilencedik Hamburg a 13. Augsburgot látja vendégül.