2017. július 25., kedd
Kristóf, Jakab

Egyéb XXI.kerület

A Héraklész Kupán és a vízi mentésben is jeleskedtek a csepeliek

A Csepeli Öttusa és Vízisport Egyesület sportolói közül a nagyobbak a Héraklész Téli Kupán álltak rajthoz négytusában, míg a kisebbek a vízimentő-versenyen zsebelték be az elismeréseket a Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszodában.
A négytusázók közül Simon Sarolta, Mikó Domonkos, Brázda Gábor és Koricsánszky Olivér veselkedett neki előbb pénteken a vívásnak, majd szombaton az úszásnak, illetve a kombinált számnak. Kora Dániel edző elmondása szerint Sacinak nagyon jól ment a vívás, és a medencében is jól teljesített, de a lövészetnél egy kis technikai malőr jött közbe, így végül a dobogó harmadik fokára állhatott fel. A fiúk közül Koricsánszky Olivér az ifiknél 5. lett, ugyanitt Pataki Balázs a 18. helyen zárt, a felnőtteknél rajthoz álló Brázda Gábor a 10., Mikó Domonkos pedig a 13. pozícióban végzett. Kora Dániel elismeréssel szólt az úszásban, a futásban, valamint a lövészetben elért eredményekről, a vívásról pedig elmondta, hogy konkrét fejlődést lehetett felfedezni az előző versenyhez képest. Hozzátette, összességében ismét sikerült feljebb lépni egy lépcsőfokot, és a fokozatosság elvén további fejlődések tapasztalhatók – számolt be a Csepel Öttusa Média.
A vízi mentő sportág évadnyitó versenyét február utolsó hétvégéjén rendezték meg a Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszodában. A csepeli sportolók (8 évestől 15 évesig) szép számmal gyűjtögették az érmeket akadályúszásban, babamentésben, uszonyos és búvárúszásban is. A csepeli versenyzők szinte egytől egyig a dobogó valamelyik fokán végeztek.