EUR: 307,56 Ft
CHF: 287,14 Ft
2017. január 17., kedd
Antal, Antónia

Sport

Már 125-re nőtt a riói olimpián induló magyarok száma!

Rio de Janeiro, 2015. augusztus 5.
A 2016-os Rio de Janeiró-i olimpia épülő kézilabdacsarnokának küzdőtere a brazíliai nagyvárosban 2015. augusztus 5-én, egy évvel a nyári játékok kezdete előtt. (MTI/EPA/Antonio Lacerda)

Az ulánbátori kvalifikációs versenyen sikeresen szerepelt négy birkózóval, illetve a maratonfutó Erdélyi Zsófiával 125-re nőtt az olimpiai indulási joggal rendelkező magyar sportolók száma.

A kvóták száma ugyanakkor nem azonos a nevezhető versenyzők számával, mivel egy-egy sportágban, illetve számban többen szerezhetnek kvótát, mint amennyien elindulhatnak az augusztusi játékokon.

Az ulánbátori birkózó kvalifikációs viadalon Sastin Marianna (63 kg), Németh Zsanett (75 kg), illetve a kötöttfogású Bácsi Péter (75 kg) és a szabadfogású Ligeti Dániel (125 kg) is megszerezte az olimpiai helyet, így egy versennyel a kvalifikációs sorozat vége előtt nyolc magyar birkózó vehet részt a riói játékokon, eggyel több mint négy éve, Londonban. A sportág képviselői még a jövő hét végén, Isztambulban is szerezhetnek kvótát.

Erdélyi Zsófia a düsseldorfi maratonon elért 2:35:34 órás győztes idejével teljesítette a riói szerepléshez szükséges szintet, s ő már a huszadik magyar atléta, aki rendelkezik olimpiai kvalifikációs eredménnyel. Ugyanakkor egy számban nemzetenként csak három sportoló indulhat Rióban, s női maratonfutásban Erdélyi az ötödik kvótás.

A Magyar Olimpiai Bizottság 140 fős magyar sportolói csapattal számol Rióra.

Magyar kvótások, illetve olimpiai szintesek (124+1 fő):

——————————————————-

ATLÉTIKA (20)

Baji Balázs (110 m gát)

Csere Gáspár (maratoni futás)

Erdélyi Zsófia (maraton)

Gyurkó Fanni (maratoni futás)

Hellebrandt Máté (20 km-es és 50 km-es gyaloglás)

Józsa Gábor (maratoni futás)

Kovács Barbara (20 km-es gyaloglás)

Kővágó Zoltán (diszkoszvetés)

Krizsán Xénia (hétpróba)

Madarász Viktória (20 km-es gyaloglás)

Márton Anita (súlylökés)

Papp Krisztina (maratoni futás)

Pars Krisztián (kalapácsvetés)

Rácz Sándor (50 km-es gyaloglás)

Srp Miklós (50 km-es gyaloglás)

Staicu Simona (maratoni futás)

Szabó Barbara (magasugrás)

Szabó Tünde (maratoni futás)

Zsivoczky-Farkas Györgyi (hétpróba)

Venyercsán Bence (50 km-es gyaloglás)

BIRKÓZÁS (8)

Bácsi Péter (kötöttfogás, 75 kg)

Ligeti Dániel (szabadfogás, 125 kg)

Lőrincz Tamás (kötöttfogás, 66 kg)

Lőrincz Viktor (kötöttfogás, 85 kg)

Németh Zsanett (75 kg)

Sastin Marianna (63 kg)

Varga Ádám (kötöttfogás, 98 kg)

Veréb István (szabadfogás, 86 kg)

KAJAK-KENU (15)

15 kvótás (6 férfi kajakos, 5 női kajakos, 4 férfi kenus)

ÖKÖLVÍVÁS (1)

Harcsa Zoltán (75 kg)

ÖTTUSA (2)

Kasza Róbert

Kovács Sarolta

SPORTLÖVÉSZET (8)

Csonka Zsófia (pisztoly)

Egri Viktória (pisztoly)

Miskolczi Julianna (puska)

Péni István (puska)

Sidi Péter (puska)

Szabián Norbert (puska)

Tátrai Miklós (pisztoly)

Tobai-Sike Renáta (pisztoly)

SÚLYEMELÉS (1)

egy férfi versenyző

TORNA (4)

Hidvégi Vid, Kardos Botond – csak egyikük indulhat

Kovács Zsófia, Makra Noémi – csak egyikük indulhat

ÚSZÁS (25)

Risztov Éva (nyíltvízi 10 km)

A szint (olimpiai kvalifikációs idő):

Balog Gábor (100 m hát), Bernek Péter (200 m gyors, 400 m gyors), Biczó Bence (200 m pillangó), Cseh László (100 m pillangó, 200 m pillangó), Földházi Dávid (200 m hát) Grátz Benjamin (400 m vegyes), György Réka (400 m vegyes), Gyurta Dániel (100 m mell, 200 m mell), Gyurta Gergely (400 m vegyes, 1500 m gyors), Hosszú Katinka (200 m gyors, 400 m gyors, 800 m gyors, 100 m hát, 200 m hát, 200 m pillangó, 200 m vegyes, 400 m vegyes), Jakabos Zsuzsanna (400 m vegyes, 200 m vegyes, 200 m pillangó), Juhász Janka (800 m gyors), Kapás Boglárka (400 m gyors, 800 m gyors, 200 m pillangó), Kenderesi Tamás (200 m pillangó), Késely Ajna (400 m gyors), Kis Gergő (400 m gyors), Kozma Dominik (200 m gyors), Rasovszky Kristóf (1500 m gyors), Risztov Éva (800 m gyors), Sebestyén Dalma (200 m vegyes), Szilágyi Liliána (200 m pillangó), Takács Krisztián (50 m gyors), Verrasztó Dávid (400 m vegyes), Verrasztó Evelyn (200 m vegyes, 400 m vegyes), Zámbó Balázs (200 m hát)

VITORLÁZÁS (5)

Berecz Zsombor (Finndingi)

Cholnoky Sára (szörf)

Érdi Mária (Laser Radial)

Gádorfalvi Áron (szörf)

Vadnai Benjámin, vagy Tomai Balázs, vagy Vadnai Jonatán (Laser Standard)

A három férfi laseres között négy versenyből álló válogatósorozat dönt a riói indulóról. Az eddigi három viadal után szinte biztosnak tűnik, hogy Vadnai Benjamin lesz majd ott Rióban.

VÍVÁS (9+1)

Boczkó Gábor (párbajtőr)

Decsi Tamás (kard)

Imre Géza (párbajtőr)

Knapek Edina (tőr)

Márton Anna (kard)

Mohamed Aida (tőr)

Rédli András (párbajtőr)

Szász Emese (párbajtőr)

Szilágyi Áron (kard)

– Somfai Péter (párbajtőrcsapat, tartalék)

A magyar szövetség férfi párbajtőrben négy fővel számol – akárcsak a Magyar Olimpiai Bizottság -, mivel a csapatversenybe két mérkőzés között, illetve sérülés esetén mérkőzés közben becserélhető a negyedik – egyébként tartalék – tag. Ha a csapat dobogós helyen végez, és a tartalék is vívott, ő is kap érmet, egyébként nem.

VÍZILABDA (26)

férfi válogatott

női válogatott

Címkék

Kapcsolódó Cikkek