CHF: 268,09 Ft
2017. szeptember 25., hétfő
Eufrozina, Kende

A házigazda búcsúztatta Németországot

A házigazda francia labdarúgó-válogatott lesz a portugál csapat ellenfele az Európa-bajnokság fináléjában, miután a csütörtök esti elődöntőben 2-0-ra legyőzte a világbajnok német együttest Marseille-ben.

Eredmény, elődöntő:

Franciaország-Németország 2-0 (1-0)

———————————–

Marseille, Stade Vélodrome, 64 078 néző, v.: Nicola Rizzoli (olasz)

gólszerző: Griezmann (45+2., 72., az elsőt 11-esből)

sárga lap: Evra (43.), Kanté (75.), illetve Can (36.), Schweinsteiger (45+1.), Özil (45+1.), Draxler (50.)

Franciaország:

————-

Lloris – Sagna, Koscielny, Umtiti, Evra – Pogba, Matuidi – Sissoko, Griezmann (Cabaye, 92.), Payet (Kanté, 71.) – Giroud (Gignac, 78.)

Németország:

———–

Neuer – Kimmich, J. Boateng (Mustafi, 61.), Höwedes, Hector – Can (Götze, 67.), Schweinsteiger (Sané, 79.) – Özil, Kroos, Draxler – Müller

I. félidő:

———

45+2. perc: Hazai szöglet után Patrice Evra fejelt volna kapura, ám a labda elakadt a vele felugró Bastian Schweinsteiger kezében. Nicola Rizzoli büntetőt ítélt, Antoine Griezmann pedig magabiztosan a kapu jobb oldalába vágta a labdát. (1-0)

II. félidő:

———-

72. perc: Paul Pogba csapta be védőjét az alapvonalnál, majd beívelte a labdát, amit Manuel Neuer pont Griezmann elé ütött, aki tíz méterről a kapuba lőtt. (2-0)

A francia válogatott eddig korábban négyszer találkozott úgy a német együttessel, hogy utóbbi volt a vb-címvédő, és mind a négyszer legyőzte a világbajnokot: 1954-ben 3-1-re, 1958-ban 6-3-ra, 1977-ben 1-0-ra és 2015-ben 2-0-ra.

A találkozó lüktető irammal és kevés helyzettel indult, de mindkét csapat előtt adódott lehetőség az első félidőben. Ennek ellenére úgy tűnt, gól nélkül vonulnak szünetre a csapatok, ám a ráadásban a 38. vb- és Eb-találkozóján pályára lépő – és ezzel csúcstartó – Schweinsteiger kezezése nyomán büntetőhöz jutott a házigazda, a góllövőlista éllovasa, Griezmann pedig ötre növelte találatai számát az idei Eb-n. Ennél több találatot egyetlen kontinenstornán csak Michel Platini jegyzett, az 1984-es – szintén Franciaországban rendezett – viadalon lőtt kilenc gólt a francia játékos.

A második játékrészben többször is veszélyeztetett a világbajnok, azonban egyenlítés helyett a házigazda növelte előnyét az ismét villanó Griezmann találatával. A németek nem adták fel, több távoli lövésük is kecsegtető volt, de a szépítésben hol a pontatlan célzás, hol a remekül védő Hugo Lloris akadályozta meg őket.

A franciák első nemzetként jutottak el kétszer is a fináléig hazai rendezésű tornán, ez először 1984-ben sikerült nekik.