2017. január 19., csütörtök
Sára, Márió

Egyéb IX.kerület

Ferencvárosiak a győztesek között

Finnországban rendezték meg a Szervátültetettek és Művesekezeltek Európa Bajnokságát júliusban. A magyar csapat nagyon jól szerepelt, a ferencvárosi versenyzők is hozzájárultak az éremesőhöz.

eb_1

A Trappancs Egyesület Eb résztvevői fotó: Trappancs

Idén kilencedik alkalommal rendezték meg az európai szervátültetett- és művesekezelt-társadalom legrangosabb sporteseményét, a Szervátültetettek és Művesekezeltek Európa Bajnokságát. A kétévente megtartott eseményen nyolc sportágban (asztalitenisz, atlétika, bowling, darts, petanque, tenisz, tollaslabda, úszás) mérik össze tudásukat az indulók. A sikeres sportolók közül három a kerületünkből indult Finnországba.

trappancs_3

Jakab Ivett

Jakab Ivettnek 16 évesen volt májátültetése, azóta teniszezik. Hazai és nemzetközi versenyeken is sikerrel szerepel évek óta, mind a szervátültetettek világbajnokságán, mind az Európa-bajnokságán állt már a dobogón. Az idén egyéni teniszben megszerezte a korosztályos Európa-bajnok címet, majd egyéni és vegyes páros teniszversenyeken is nyert, így három aranyéremmel térhetett haza.

trappancs_4

Bogyor Tünde

Bogyor Tünde 25 éves, 11 éve veseátültetett, évek óta teniszezik. A júliusi Európa-bajnokságról két ezüstérmet hozott el: az egyéni és a női páros teniszverseny után állhatott a dobogóra.

trappancs

Domonkos Ádám

A Bakáts téri Általános Iskola tanulója, Domonkos Ádám még nem volt egyéves, amikor új májat kapott. Ő Magyarország legfiatalabb szervátültetett fiú sportolója, évek óta úszik, két évvel ezelőtt a Szervátültetettek Európa-bajnokságán már állhatott a dobogó tetején, és ezt most megismételte, ráadásul négyszer: 50 és 100 méteres mellúszásban, majd 50 és 100 méteres gyorsúszásban is aranyérmet szerzett.