CHF: 265,20 Ft
2017. október 22., vasárnap
Előd

Nikolics a BL-ben lőhet gólokat

Kedd este öt mérkőzést rendeztek a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjében, köztük a Legia Warszawa–Dundalk találkozót is. A Nikolics Nemanját is foglalkoztató lengyel csapat az első összecsapást 2-0-ra nyerte, és ez érződött is játékán az első félidőben. A kényelmesen adogató hazaiak a 19. percben hátrányba kerültek, miután az amatőr és félamatőr játékosokkal kiálló Dundalk Robbie Benson góljával megszerezte a vezetést. A gól megzavarta a lengyel csapatot, a második félidőben pedig emberhátrányba is kerültek. Besnik Hasi vezetőedző hamar reagált, lehozta Nikolicsot és beküldte a védő Bartosz Bereszynskit. Az íreknek voltak helyzeteik, de ezeket nem tudták gólra váltani. A Legia viszont Michal Kucharczyk hatalmas góljával kiegyenlített (1-1), így eldöntötte a továbbjutást. Nikolics csapata 3-1-es összesítéssel jutott a legrangosabb európai kupasorozat főtáblájára.

epa05507919 Dundalk FC's Patrick Barrett (L) and Sean Gannon (R) and Legia Warsaw's Nemanja Nikolic (C) in action during the UEFA Champions League qualification play-off second leg soccer match between Legia Warszawa and Dundalk FC in Warsaw, Poland, 23 August 2016. EPA/LESZEK SZYMANSKI POLAND OUT