CHF: 282,27 Ft
2017. május 23., kedd
Dezső

Rosberg győzött, de Hamilton is nyert

A baleset miatt rövid időre megszakított Belga Nagydíjat az első helyről rajtoló Mercedes-pilóta, Nico Rosberg nyerte meg Daniel Ricciardo előtt. Lewis Hamilton a bokszból rajtolva a harmadik helyen zárt.

Végre valami izgalom is akadt az idei, a Mercedes-istálló magánügyévé fajuló Forma–1-es szezonban. Már arra a hírre is sokan összedörzsölték a tenyerüket, hogy az időmérő után Lewis Hamiltont megbüntette a FIA. A pontversenyben az élen álló brit pilóta kénytelen volt a bokszutcából rajtolni, miután kiderült, hogy a Mercedes a kocsi váltóján az egyik plombát felnyitotta, míg csapatársa – és ellensége – az élről rajtolhatott.

A pilóták idegeinek nem tett jót a hosszabb nyári szünet, mert a második helyről induló Max Verstappen addig kakaskodott Kimi Räikkönennel, amíg mindkettőjük autója megsérült, be kellett gördülniük a bokszba, és így visszacsúsztak a mezőny végére. Aztán a hatodik körben Kevin Magnussen csúnyán elnézhetett valamit, mert valósággal lebontotta a pályát szegélyező gumifalat. A dán pilóta bicegve, de nagyjából épen szállt ki az összetört kocsiból. Egy darabig a safety car mögött köröztek, majd a gumifal felépítéséig megszakították a versenyt.

Az újraindítás után már békésebb körülmények között folyhatott a verseny. Az eseményekből egyébként a mezőny végéről induló Fernando Alonso és Lewis Hamilton húzott hasznot, feljöttek a 4-5. helyre. Sőt Hamilton még többre volt képes, és sikerült megszereznie a 3. helyezést, így megőrizte vezető pozícióját a pilóták pontversenyében.

– Tudom, hogy sokan a holland Jos Verstappen győzelmét várták Belgiumban, de ő nagyon fiatal, még sok futamot nyerhet – nyilatkozta Spában aratott első győzelme után Rosberg, aki talán annak is örülhet, hogy jobban felzárkózott Hamilton mögé.

Spa-Francorchamps, 2016. augusztus 28. Nico Rosberg, a Mercedes német veresenyzője a Forma-1-es autós gyorsasági világbajnokság Belga Nagydíján a spa-francorchampsi pályán 2016. augusztus 28-án. (MTI/EPA/Valdrin Xhemaj)