Gabriella

Risztov Éva 13.

Itt mindent megtudhatsz a hétfői riói olimpiáról.

16:55

Lőrincz Viktor harmadik mérkőzését is megnyerte, így elődöntőbe jutott, azaz már biztosan éremért birkózhat a kötöttfogásúak 85 kilogrammos súlycsoportjában a riói olimpia hétfői versenynapján.

Az Európa-bajnoki és kétszeres világbajnoki bronzérmes magyar versenyző a legjobb nyolc között a vb-ezüstérmes üzbég Rusztam Aszakalovval csapott össze, akit óriási csatában 2-1-re győzött le.

16:35

Címvédőként Risztov Éva 13., Olasz Anna pedig 14. helyen ért célba a nyílt vízi úszók 10 kilométeres versenyében a riói olimpia hétfői versenynapján, de kizárták a második francia Aurélie Mullert, így mindketten egy helyet előreléptek.

A győzelmet a holland Sharon van Rouwendaal nagy fölénnyel szerezte meg.

16:17

Douchev-Janics Natasának sem sikerült bejutnia a döntőbe, miután hétfői középfutamában a negyedik helyen ért célba K-1 200 méteren a riói olimpián.

A Győr háromszoros olimpiai bajnok kajakosa, aki négy éve, Londonban bronzérmes volt a sprintszámban, a második középfutamba kapott besorolást, s három riválisa is megelőzte.
A futamokból az első kettő jutott tovább biztosan a nyolcas fináléba, ahova még a harmadikok közül a legjobb kettő került.
A női K-1 200 méter fináléját kedden rendezik, Douchev-Janics a B döntőben száll majd vízre.

16:09

Risztov 14., Olasz 15. tíz kilométeren

Címvédőként Risztov Éva 14., Olasz Anna pedig 15. helyen végzett a nyílt vízi úszók 10 kilométeres versenyében a riói olimpia hétfői versenynapján.

A győzelmet a holland Sharon van Rouwendaal szerezte meg.

16:06

Vasbányai Henrik harmadik lett a középfutamában, s így nem jutott be az A döntőbe a kenu egyesek 1000 méteres versenyében a riói olimpián.

A KSI 25 éves, ötkarikás újonc sportolójának rosszabb volt az ideje, mint az első középfutam harmadikjának, így nem került a legjobb nyolc közé, s kedden a B döntőben szállhat vízre. A két középfutamból csak az elő kettő jutott tovább biztosan a fináléba, az előfutam-győztesek mellett a nyolcadik résztvevő a második forduló legjobb harmadikja lett.

15:31

Kopasz Bálint az ötödik helyen ért célba hétfői előfutamában, s a középfutamban folytatja szereplését K-1 1000 méteren a riói olimpián.

Az Algyői Sportkör 19 éves, ötkarikás újonc, ifjúsági világbajnok kajakosa – aki Dombvári Bence doppingesete után került be az utazók közé – jól rajtolt, majd visszaesett, de az ötödik helyet magabiztosan hozta.
Ebben a számban nem lehetett egyből a döntőbe jutni, a futamok első öt-öt helyezettje, illetve a legjobb hatodik a később sorra kerülő középfutamban folytatja szereplését.
A férfi K-1 1000 méter fináléját kedden rendezik.

15:10

Lőrincz Viktor a kötöttfogású birkózók 85 kilogrammos súlycsoportjában győzelemmel mutatkozott be a riói olimpia hétfői versenynapján, így nyolcaddöntőbe jutott.

Az Európa-bajnoki és kétszeres világbajnoki bronzérmes ceglédi versenyző az első körben az örmény Makszim Manukjant múlta felül 3-0-ra.

14:50

Douchev-Janics Natasa harmadikként ért célba hétfői előfutamában, s a középfutamban folytatja szereplését K-1 200 méteren a riói olimpián.

A Győr háromszoros olimpiai bajnok kajakosa, aki négy éve, Londonban bronzérmes volt a sprintszámban, az első előfutamba kapott besorolást, csakúgy, mint a címvédő Lisa Carrington. A versenyt az új-zélandi nyerte, a magyar versenyző pedig a portugál Francisca Laia mögött ért célba.
Ebben a számban nem lehetett egyből a döntőbe jutni, a futamok első hat-hat helyezettje a később sorra kerülő középfutamban folytatja szereplését.

14:30

A Szabó Gabriella, Kozák Danuta kajakos duó megnyerte hétfői előfutamát, s ezzel egyből a döntőbe jutott 500 méteren a riói olimpián.

Az aktuális világ- és Európa-bajnok kettős favorithoz méltóan versenyzett első pályáján, csak a lengyelek hajója tudott vele tartani, de végül magabiztos siker lett a vége.
Csak a győzelem ért egyenes ági fináléba jutást, a többiek a később sorra kerülő középfutamban folytatják. A szám fináléját kedden rendezik.

14:10

Vasbányai Henrik harmadik lett hétfői előfutamában, így a középfutamba jutott a kenu egyesek 1000 méteres versenyében a riói olimpián.

A KSI 25 éves, ötkarikás újonc sportolója a szám címvédőjével, egyben aktuális világ- és Európa-bajnokával, a német Sebastian Brendellel került egy futamba, aki simán nyert, megelőzve a lengyel Tomasz Kaczort.

A győzelem egyenes ági döntőbe jutást ért, a többiek a később sorra kerülő középfutamban folytatják. A szám fináléját kedden rendezik.