CHF: 293,15 Ft
2016. december 11., vasárnap
Árpád, Árpádina

Bravó, magyarok!

Felülmúlta az előzetes várakozásokat a magyar paralimpiai csapat. Rióban tizennyolc éremmel –  1 arany, 8 ezüst és 9 bronz – zárt a 43 tagú küldöttség, ezzel a 164 részt vevő nemzet között a 47. helyen végzett.

Komoly előrelépés, különösen a londoni eredmény fényében, hiszen ott „csak” tizennégy dobogós helyezést értek el a magyar versenyzők. Igaz, négy éve két aranyat is begyűjtöttek, míg Rióban a játékok hajrájában sikerült megszerezni a legfényesebb érmet, Tóth Tamás – Londonban két ezüstöt szerzett – az S9-es sérültségi kategória 100 méteres hátúszószámában nyert. Nem csoda, hogy a záróünnepségen ő vitte a magyar zászlót.

– Minden előzetes félelmünk alaptalannak bizonyult. A brazilok nagyon büszkék lehetnek arra, ami itt zajlott, a magyar paralimpiai csapat hálás azért a figyelemért és ellátásért, amit tőlük kapott. Nem volt semmilyen problémánk – nyilatkozta Szabó László, a Magyar Paralimpiai Bizottság elnöke a záróünnepség előtt. Reménykedtem, hogy a londonihoz hasonló eredményt érünk el, órási dolog, hogy túl is szárnyaltuk. Fontos volt az aranyérem is. A magyar néplélek úgy van összerakva, hogy az aranyérem fontos, és valóban az, mert meghúzza az egész szereplést és annak a megítélését.

A magyar sportolói csapat nagy része a kísérőkkel, vezetőkkel ma 17.50-kor, Párizs érintésével érkezik a budapesti a Liszt Ferenc repülőtérre.

Rio de Janeiro, 2016. szeptember 16. Tóth Tamás az S9-es kategória 100 méteres hátúszásának döntőjében a riói paralimpián az Olimpiai Uszodában 2016. szeptember 16-án. A magyar úszó aranyérmet szerzett. MTI Fotó: Koszticsák Szilárd

Tóth Tamás az S9-es kategória 100 méteres hátúszásának döntőjében a riói paralimpián az Olimpiai Uszodában /Fotó: MTI / Koszticsák Szilárd