CHF: 282,08 Ft
2017. május 25., csütörtök
Orbán

Stan Wawrinka a US Open királya

Stan Wawrinkának már csak a wimbledoni győzelem hiányzik a karrier Grand Slamhez. A svájci teniszező 7:6, 4:6, 5:7, 3:6-ra verte a világelső Novak Djokovicot, és 31 évesen lett a US Open bajnoka.

Flushing Meadows, 2016. szeptember 12. A svájci Stan Wawrinka ünnepel a trófeával, miután 6:7 (1-7), 6:4, 7:5, 6:3 arányban legyőzte a címvédő szerb Novak Djokovicot az amerikai nemzetközi teniszbajnokság férfi egyesének döntőjében, a New York-i Flushing Meadowsban 2016. szeptember 11-én. (MTI/EPA/Justin Lane)

A svájci Stan Wawrinka a döntő után elmondta, hogy ellenfele, Novak Djokovic nélkül nem tartana ott, ahol jelenleg tart Fotó: MTI/EPA/Justin Lane)

Wawrinka az elmúlt három évben sorban megnyerte az Australian Opent, a Roland Garrost és most az amerikai bajnokságot is behúzta. Djokovicnak idén nem nagyon ment, a Roland Garroson – első ízben – aratott győzelme után Wimbledonban és a riói olimpián is korán búcsúzott. New Yorkban elég sima útja volt a döntőig: a második fordulóban a cseh Jiri Vesely nem állt ki ellene, majd az orosz Mihail Juzsnyij is visszalépett, és a negyeddöntőben Jo-Wilfried Tsonga két vesztes játszma után feladta ellene a küzdelmet.

Wawrinka kissé idegesen kezdett, hetedik New York-i döntőjében jóval otthonosabban mozgott a szerb, és a rövidítés után hozta az első szettet. A folytatás azonban már a svájci szája íze szerint alakult, és Djokovic hiába kért – egyesek szerint a szabályoktól eltérően – orvosi segítséget is hólyagos lába miatt, ezzel sem tudta kizökkenteni a méltatlankodó svájcit, aki a tavalyi Roland Garros után újabb GS-döntőben verte a világelsőt.

• Semmi különöset nem vártam magamtól a torna elején, ám lépésről lépésre nyertem a meccseket. Teljesen üresnek érzem magam, mindent kiadtam magamból. Novak nagy bajnok, nélküle nem tartanék ott, ahol jelenleg – nyilatkozta szerényen a győztes.
  • Stan bátrabban, mentálisan erősebben játszott, megérdemelte a győzelmet. Hét-nyolc hónapos folyamatos versenyzésben az apró momentumok döntöttek a javára – mondta Djokovic.

Babos Tímea karriercsúcsot jelentő 26. helyen áll a női teniszezők világranglistáján. Főleg annak köszönhetően, hogy a harmadik fordulóig jutott a US Openen, így nyolc helyet léphetett előre. Eddigi legjobbja a 33. hely volt. Az élen helycsere történt,  186 hét után Angelique Kerber átvette a vezetést Serena Williamstől. A férfiaknál Djokovic megőrizte elsőségét, Fucsovics Márton nyolc helyet javítva a 147.