2018. január 24., szerda
Timót

Alpesi sízőé az első magyar arany Schladmingban

Már a nyitónapon megszületett a magyar delegáció első aranyérme a Speciális Olimpia Téli Világjátékokon, Ausztriában. Az alpesi síző Csernai Tibor szuper óriás-műlesiklásban, a férfiak középhaladó (M08-as) kategóriájában szerezte meg a győzelmet.

A kömlődi fiatalember végig a biztonságra törekedett, valamint arra, hogy hiba nélkül teljesítse a pályát. Tibi 26 éves lesz áprilisban, négy éve tanult meg síelni. Az aranyérem mellett két pontszerző helyezésünk is született a sípályán.

Árok Csaba a haladók mezőnyében, míg Szanyi Petra a nők középhaladó kategóriájában lett negyedik. Az SO Téli Világjátékok versenyei március 24-ig tartanak. A 33 magyar versenyző öt sportágban – alpesi síben, hófutásban, műkorcsolyában, gyorskorcsolyában és padlóhokiban – indul.