2017. szeptember 20., szerda
Friderika

Egyéb

Fröcsögnek a németek Kassaira

Nem csupán a két sztárklub pazar párharca miatt marad emlékezetes a Real Madrid–Bayern München (4-2) Bajnokok Ligája-negyeddöntő visszavágója. Kassai Viktor játékvezető és csapata tévedéseitől is hangos a nemzetközi sajtó.

Nem csoda, hogy a Real továbbjutásával végződött összecsapás után a trollok átszerkesztették Kassai Wikipédia-oldalát, és azt írták, hogy a bíró a Real Madrid elnökségének tiszteletbeli tagja és Casemiro jó barátja. A mindig visszafogott Bayern-edző, Carlo Ancelotti is bírálta ténykedését, és kijelentette: – A BL-negyeddöntő minőségibb játékvezetőt érdemelt volna…

A spanyol El Chiringuito televízió információi szerint Thiago Alcántara, Robert Lewandowski és Arturo Vidal annyira ideges volt a lefújás után, hogy egészen Kassai Viktorék öltözőjéig mentek, inzultálták a játékvezetőket, végül a biztonsági emberek vezették el őket. Ha tényleg így történt, súlyos büntetésre számíthatnak.

/Fotó: Profimedia, Press Association

Amúgy a kiállított Vidal (aki valóban a labdát találta el a második sárga lapjánál, de tegyük hozzá, hogy már korábban megkaphatta volna a pirosat is) és Franc Ribéry a Twitter-oldalán kritizálta a magyar bírót, Jens Lehmann, a német válogatott korábbi kapusa pedig egyszerűen a „micsoda csalás” kifejezéssel minősítette Kassai ténykedését.

Íme Kassai tévedései:

26. perc: Carvajal remek lövését Neuer bravúrral hárítja, az ítélet mégis kirúgás.

48. perc: A sokat szabálytalankodó Vidal leteríti Casemirót, de elmarad a jogos – második – sárga lap.

51. perc: Robbent állítja meg Casemiro a tizenhatoson belül úgy, hogy a holland átesik a lábán, Kassai azonnal befújja a kétséges büntetőt.

84. perc: Vidal megkapja a második sárgát Asensio felrúgásáért, pedig a labdát találta el.

98. perc: Casemirónak keményen odalép Boateng a tizenhatoson belül, de a bíró továbbot int. A Casemiro ellen megítélt 11-es semmivel sem volt „szabálytalanabb”.

105. perc: Ramos pompás felívelését CR7 vágja a hálóba, jól láthatóan lesről.

110. perc: Ronaldo ezúttal Marcelo labdájából szerez gólt. Megint lesről, de a találat érvényes.