2017. október 18., szerda
Lukács

Button a falhoz nyomta Wehrleint

Sebastian Vettel nyerte a Forma–1-es Monacói Nagydíjat vasárnap.

A futam előtt Indianapolisból a csapatrádión keresztül Fernando Alonso köszöntötte az őt helyettesítő Jenson Buttont. A kétszeres világbajnok spanyol pilóta a legendás Indy 500-as versenyen állt rajthoz vasárnap, ezért vállalta a versenyhétvégét a tavaly visszavonult vb-győztes brit, aki 306. futamát teljesítette.
A rajtot jól kapták el az élen haladók, nem változott a sorrend, baleset sem bonyolította a helyzetet.

A Ferrari két pilótája közül Sebastian Vettel később jött ki kerékcserére az addig az élen autózó Kimi Räikkönennél, és ez a németnek kedvezett, átvette a vezetést, a folytatásban pedig növelni is tudta a különbséget.

A hatvanadik körben az alagút bejárata előtt Button és Pascal Wehrlein ütközött, utóbbi autója az oldalára borulva csúszott a falnak. Mindketten feladták a viadalt, jött a biztonsági autó, így többen is a bokszba hajtottak. Amíg a safety car bent volt, a másik Sauber-pilóta, Marcus Ericsson is a falnak ütközött, így mindössze 12 kör maradt a futamból az újraindítás után. Ekkor azonban már nem változott a sorrend az élen, így Vettel – Räikkönent és Ricciardót megelőzve – győzött. Ezzel növelte előnyét a vb-pontversenyben legfőbb riválisa, a hetedikként célba érő brit Lewis Hamilton előtt.

A világbajnokság két hét múlva, a Kanadai Nagydíjjal folytatódik.