CHF: 267,35 Ft
2017. szeptember 24., vasárnap
Gellért, Mercédesz

Alpesi vk – Weirather nyert, Miklós Edit kiesett

A liechtensteini Tina Weirather nyerte meg a női alpesi sízők világkupa-sorozatának vasárnapi szuper-óriásműlesikló versenyét az olaszországi La Thuilében, Miklós Edit kiesett.

A 26 éves Weirather pályafutása ötödik sikerét aratta a vk-ban.

Az összetettben éllovas amerikai Lindsey Vonn ezúttal harmadik lett az összetettben is második svájci Lara Gut mögött.

A magyar szövetség tájékoztatása szerint az 54 fős mezőnyben Miklós Edit 52-es rajtszámmal vágott neki a távnak. A felső szakaszon jelentős időhátrányt szerzett, majd valamelyest javított pozícióján, a pálya középső felében azonban kiesett.

“Annyi történt, hogy a pálya közepén lekéstem egy kaput és emiatt nem sikerült folytatnom a versenyt. Az is közrejátszott még, hogy a pálya eléggé rázós volt, ezért nem tudtam rajta jól sízni” – mondta Miklós Edit.

A szombaton lesiklásban nyolcadik Miklós Edit abban a szakági világkupában a 11. helyről várja a szezon utolsó vk-versenyét, a St. Moritz-i lesikló döntőt. Szuper-óriásműlesiklásban jövő szombaton gyűjthet újabb pontokat az andorrai Soldeu-El Tarterben.

Eredmények (a nemzetközi szövetség honlapja alapján, női szuper-óriásműlesiklás):

1. Tina Weirather (liechtensteini) 1:17,73 p