2019. május 21., kedd
Konstantin

Usain Bolt megsérült, nem jutott ki az olimpiára

A hatszoros olimpiai bajnok vágtázó, Usain Bolt megsérült a jamaicai válogatón, így nem jutott ki a közvetlen kvalifikációból a riói olimpiára.

A 29 éves sztár 10,04 másodperccel nyerte meg a 100 méter elődöntőjét, a fináléra azonban combhúzódás miatt nem tudott kiállni. Később közölte, hogy a továbbiakban már nem áll rajthoz a kingstoni válogatón.

A favorit távollétében a 100 métert Yohan Blake nyerte meg 9,95 másodperccel.

“A szövetség orvosa felmentett a további részvétel alól” – tudatta közösségi oldalán Bolt, akinek az olimpiai szereplése ezzel együtt vélhetően nem forog veszélyben, mivel a jamaicai szövetség rendkívüli esetben utólagos eredményeket is elfogad az ötkarikás jelöléshez.

A sprinter következő esélye a július 22-én Londonban sorra kerülő Gyémánt Liga-verseny lesz.