2018. április 20., péntek
Tivadar

Egyéb

Kozák Danuta újabb futamgyőzelemmel a döntőben egyesben

Kövesd velünk itt a szerdai Riói Olimpiai Játékok magyar indulóinak eredményeit:

17:06

Pars döntős, Fajdek kiesett

A szombathelyi versenyző a selejtezőben 73,54 métert, majd 75,49-cet ért el, ezzel a harmadik helyen jutott tovább.
A legnagyobb meglepetést a világbajnok és ranglistavezető lengyel Pawel Fajdek szolgáltatta, aki csak 72 méterig jutott, így kiesett.
A kalapácsvetés döntőjét magyar idő szerint szombaton 2.05 órakor rendezik.

16:26

A K-1 500 méteren címvédésre készülő Kozák Danuta az előfutam után a középfutamot is megnyerte szerdán, azaz magabiztosan jutott a döntőbe a riói olimpián.  Az UTE 29 éves kajakosa, aki a Szabó Gabriellával aratott keddi diadal után immár háromszoros olimpiai bajnok, második pályáján is favorithoz méltó versenyzéssel győzött. Biztos továbbjutást az első két hely ért, a nyolcas döntő a három futam további két legjobb időt elérő kajakosával egészült ki. A finálét csütörtökön magyar idő szerint 15.03 órakor rendezik.

16:13

Döntőben a Tótka, Molnár kajakos duó

A Tótka Sándor, Molnár Péter kajakos duó megnyerte a 200 méter szerdai második középfutamát, így bejutott a szám döntőjébe a riói olimpián. A világbajnoki címvédő kettős, amely a válogatót megnyerő, de utóbb doppinggyanú miatt az utazók közül kizárt Horváth Bence és Szomolányi Máté helyett jutott az utolsó pillanatban indulási joghoz, remekül versenyzett második pályáján, félhajós előnnyel érkezett a célba.
Az első három hely ért továbbjutást a legjobb nyolc közé.
Az éremcsatát ebben a számban is csütörtökön rendezik.
később:
középfutam:
16.25 (11.25), női K-1 500 m, Kozák Danuta

16:03

Hajdu Jonatán B döntős

A kenu egyesek 200 méteres versenyében érdekelt Hajdu Jonatán negyedikként zárt szerdai középfutamában, s így a B döntőben fejezi majd be szereplését a riói olimpián. A Dunaferr 20 éves ifjúsági világbajnoka grúz, azeri és ukrán riválisa mögött érkezett be második pályáján, s mivel csak az első kettő jutott biztosan a nyolc közé, s a magyar időeredménye sem volt elegendő, a B fináléba került.
Az A és B döntőt csütörtökön rendezik.
később:
középfutamok:
16.10 (11.10), férfi K-2 200 m, Tótka Sándor, Molnár Péter

15:35

Döntős a Hufnágel, Ceiner kajakos duó

A Hufnágel Tibor, Ceiner Benjámin kajakos duó harmadik helyen végzett az 1000 méter szerdai középfutamában, s ezzel bejutott a szám döntőjébe a riói olimpián. Az előfutamban harmadik honvédos kettős, amely 2013-ban és 2014-ben U23-as világbajnokságot nyert ebben a számban, az ausztrálok és az olaszok mögött lett harmadik, s így éppen elcsípte az utolsó továbbjutó pozíciót.
A nyolcas finálét csütörtökön rendezik.
Hufnágel eredetileg Dombvári Bencével indult volna a játékokon, de miután megnyerték a hazai válogatót, kiderült, hogy Dombvári doppingtesztje pozitív lett, így Ceiner került a hajóba.
Férfi K-2 1000 méteren Magyarország az ötkarikás címvédő, miután Londonban a Dombi Rudolf, Kökény Roland duó győzött.

később:
15.56 (10.56), férfi C-1 200 m, Hajdu Jonatán
16.17-től női K-1 500 m, Kozák Danuta

15:08

Kozák Danuta futamgyőzelemmel kezdett egyesben

A K-1 500 méteren címvédésre készülő Kozák Danuta megnyerte szerdai előfutamát, s a középdöntőben folytatja szereplését a riói olimpián. Az UTE 29 éves kajakosa, aki a Szabó Gabriellával aratott keddi diadal után immár háromszoros olimpiai bajnok, favorithoz méltó, magabiztos versenyzéssel győzött.
Ebben a számban nem lehetett egyből a döntőbe kerülni, a futamok első öt-öt helyezettje, valamint a hatodikak közül a legjobb idővel rendelkező lépett tovább a középfutamba.
A döntőt csütörtökön rendezik.
később:
15.26 (10.26), férfi K-2 1000 m, Hufnágel Tibor, Ceiner Benjámin

14:49

Másodikként középfutamban a Tótka, Molnár kajakos duó

A Tótka Sándor, Molnár Péter kajakos duó a második helyen végzett a 200 méter szerdai első előfutamában, így a középfutamba jutott a riói olimpián. A világbajnoki címvédő kettős, amely a válogatót megnyerő, de utóbb doppinggyanú miatt az utazók közül kizárt Horváth Bence és Szomolányi Máté helyett jutott az utolsó pillanatban indulási joghoz, jól versenyzett, s csak a spanyol párostól kapott ki.
A futamgyőzelem egyenes ági döntőbe jutást ért, az éremcsatát ebben a számban is csütörtökön rendezik.
később:
előfutamok:
15.05 (10.05): női K-1 500 m (Kozák Danuta)
15.12-16.02 (10.12-11.02): középfutamok

14:35

Hajdu Jonatán remek bemutatkozása

A kenu egyesek 200 méteres versenyében érdekelt Hajdu Jonatán második lett szerdai előfutamában, s a később sorra kerülő középfutamban folytatja szereplését a riói olimpián. A Dunaferr 20 éves ifjúsági világbajnoka remekül versenyzett, s csak az orosz Andrej Kajtor tudta megelőzni.
később:
előfutamok:
14.44 (9.44): férfi K-2 200 m (Molnár Péter, Tótka Sándor)

14:15

Harmadik hellyel kezdett a Hufnágel, Ceiner kajakos duó

A Hufnágel Tibor, Ceiner Benjámin kajakos duó harmadik lett szerdai előfutamában, s így a később sorra kerülő középfutamban folytatja a szereplését 1000 méteren a riói olimpián. A honvédos kettős, amely 2013-ban és 2014-ben U23-as világbajnokságot nyert ebben a számban, a vb-címvédő német Max Rendschmidt, Marcus Gross párossal lapátolt egy futamban, utóbbi hajó magabiztosan nyert, s a magyarokat még a szlovákok előzték meg.

A futamgyőzelem egyből döntőt ért, a finálét csütörtökön rendezik.