CHF: 303,33 Ft
2019. december 10., kedd
Judit

Kezdődnek az izgalmak Melbourne-ben

Ma veszi kezdetét 105. alkalommal Melbourne-ben az ausztrál nyílt teniszbajnokság, amely az év első Grand Slam-tornája. A 128-as főtáblán magyar részről Babos Tímea szerepel majd, Gálfi Dalma és Fucsovics Márton nem jutott tovább a selejtezőkön.

A világranglistán jelenleg 28. helyen álló Babos élete második Grand Slam-tornáján vehet részt, amelyen a 25. helyen rangsorolták egyesben. A 23 éves magyar az amerikai Nicole Gibbs ellen kezd, míg párosban az orosz Anasztaszija Pavljucsenkova oldalán indul, akivel pénteken tornát nyert Sidney-ben. Ezt követően a lányok egyenesen Melbourne-be utaztak.

A WTA-rangsorban 162. Gálfi Dalma a selejtezőkben kezdett. A mindössze 18 éves sportoló azonban a második fordulóban kikapott a macedón Lina Gjorcseszkától.

A férfiaknál magyar részről a világranglistán 163. Fucsovics Márton próbált szerencsét, de már a kvalifikáció első fordulójában búcsúzott a hazai pályán szereplő Bradley Mousley ellen, így a tavalyi US Openen elért első Grand Slam-főtáblája után ezúttal nem sikerült neki a bravúr.

Ami a női elit mezőnyét illeti, nagyon úgy néz ki, hogy a 22-szeres Grand Slam-tornagyőztes Serena Williams nem számíthat jó szereplésre, hiszen a múlt héten már a nyolcaddöntőben kiesett Aucklandben, de a világelső és címvédő Angelique Kerber sincs bomba formában.

A férfiaknál a címvédő Novak Djokovic tekinthető favoritnak. A szerb hatszoros nyerte meg az Australian Opent és idén már nyert tornát Dohában.