2018. december 16., vasárnap
Etelka, Aletta

Egyéb XIV.kerület

Lovassy bekerekezett a világ legjobbjai közé

Krisztián a világ legjobbjai között is megállta a helyét (Fotó: BVSC kerékpáros szakosztály)

Kilencedik helyen végzett a pályakerékpár-világbajnokságon Lovassy Krisztián, a BVSC Zugló versenyzője.

Utoljára 2004-ben fordult elő, hogy magyar pályakerékpáros a legjobb tíz között szerepelhetett egy pályakerékpáros-világbajnokságon. Akkor, 13 éve is zuglói sportoló, Szabolcsi Szilvia érte el ezt a bravúrt, és most az ő remek teljesítményét ismételte meg a BVSC másik versenyzője, Lovassy Krisztián, aki nemrégiben, a világkupa-sorozat 4. fordulójában, Los Angelesben az elmúlt 13 év legjobb pályakerékpárosvilágkupa-eredményét produkálta azzal, hogy a 8. helyen végzett.

Előtte, a világkupa-sorozat harmadik fordulójában, a kolumbiai Caliban rendezett 120 körös versenyen is kiválóan szerepelt, és a 13. helyen végzett. Ennek eredményeképpen elindulhatott a Hongkongban rendezett pályakerékpáros-világbajnokságon.

Krisztián teljesítménye azért is bravúros, mert ebben a sportágban nem alanyi jogon lehet világbajnoki részvételt szerezni, hanem csak a világranglista első 24 nemzete juthat ki a jelenlegi 78-ból. Hiába tehát az egyéni listán az előkelő helyezés, a vb-kvalifikáció szempontjából kizárólag a nemzeti lista számít. A fentiek miatt Krisztiánra minden versenyen nagy felelősség hárult, hiszen az erős, 6-8 fős válogatottal rendelkező nemzetekkel szemben neki egyedül kellett a pontokat gyűjtenie.

Krisztián helytállt, kijutott a világbajnokságra, ahol végül a 9. helyen végzett. Teljesítménye nemcsak a BVSC-Zugló, hanem a magyar kerékpársport kiemelkedő sikere is. A vb honlapja szerint a 28 éves Lovassy a 40 kilométeres viadal 16 sprintjéből egyet megnyert, egyben pedig második lett, az így szerzett nyolc pontja pedig a kilencedik helyre volt elég 24 induló közül.