2018. december 16., vasárnap
Etelka, Aletta

Egyéb Dunaújváros

Villámlott a csarnokban

Bár az elején kissé megilletődötten kezdett a csapat, végül magabiztos, 23 pontos győzelmet aratott a DUE Villámok korosztályos csapata az U16-as bajnokság legutóbbi fordulójában. Nagy Roland tanítványai a Marcali együttesét győzték le 84-61-re a Campus Arénában. A két együttes legutóbbi, Marcaliban játszott meccsén a dudaszó pillanatában dobott kosárral nyertek a hazaiak, így a visszavágás reményében várta harmadik dunaújvárosi mérkőzését a DUE Villámok kosárlabdacsapata. A győzni akarás eleinte rá is nyomta bélyegét a DUE játékosaira: az első negyedben a Marcali szerzett kétpontos vezetést (15-17). A második negyedben azonban már kezdett magára találni Nagy Roland dunaújvárosi csapata, ám a második negyed végéig fej fej mellett haladtak a csapatok.

Magabiztos győzelemmel vágtak vissza a Villámok

A fordulópontot a harmadik játékrész jelentette: ekkor egy 16-0-s rohammal törte meg ellenfelét a DUE, amely már nem is engedte ki a vezetést a kezéből, és végül több mint húsz ponttal, 84-61-re legyőzte ellenfelét az U16-os országos bajnokság újabb fordulójában. A DUE Villámok együttese következő hazai meccsét május 3-án este háromnegyed hattól a még veretlen Bonyhád ellen játssza.