EUR: 322,83 Ft
CHF: 286,86 Ft
2018. december 16., vasárnap
Etelka, Aletta

Sport

Vizes vb 2017: A kapitány kijelölte a női pólóválogatott 18-as keretét

Bíró Attila szövetségi kapitány megnevezte vasárnap azt a tizennyolc női vízilabdázót, akik május 15-én megkezdik a felkészülést a budapesti világbajnokságra a szlovákiai Somorján.

“A játékosok mindegyike eséllyel pályázik a világbajnoki 13-as keretbe kerüléshez, úgyhogy a felkészülési mérkőzéseken nyújtott teljesítmény dönt majd arról, kik kerülnek a csapatba” – fogalmazott a kapitány a szövetség honlapján. “A balkezes játékosok formájával nem voltam elégedett a szezonban. Az év közben a válogatottban lehetőséget kapó két fiatal, Horváth Brigitta és Leimeter Dóra sem fejlődött tavalyhoz képest annyit, mint mondjuk a bekerülő Szilágyi Dorottya és Gurisatti Gréta. Nekik most majd az Universiade lesz az az esemény, amelyen bizonyítaniuk kell, hogy lehet rájuk számítani, és küzdeni tovább azért, hogy a következő szezonban stabil kerettagok legyenek” – tette hozzá.


A somorjai felvezető hét után Budapesten készül a csapat, majd a harmadik és negyedik héten Kínában készül, ahol június 6-11. között a világliga szuperdöntőjében szerepel. Ezt követi három hét budapesti edzőtábor, majd Miskolctapolcán játszik az együttes a Vodafone-kupán Ausztrália, Egyesült Államok és Új-Zéland ellen.

A női válogatott 18-as kerete:


—————————-

Kapusok: Bolonyai Flóra (BVSC), Gangl Edina (UVSE), Kasó Orsolya (Dunaújváros)

Mezőnyjátékosok: Antal Dóra (Berkeley Egyetem, amerikai), Bujka Barbara (Szeged), Czigány Dóra (UVSE), Csabai Dóra (UVSE), Illés Anna (Berkeley Egyetem, amerikai), Garda Krisztina (Dunaújváros), Gurisatti Gréta (Dunaújváros), Keszthelyi Rita (UVSE), Menczinger Kata (Dunaújváros), Parkes Rebecca (Eger), Somhegyi Noémi (Dunaújváros), Szilágyi Dorottya (Dunaújváros), Szücs Gabriella (UVSE), Takács Orsolya (BVSC), Tóth Ildikó (UVSE)

A vb női vízilabdatornájának csoportjai:

—————————————

A-csoport: Olaszország, Brazília, Kanada, Kína

B-csoport: Új-Zéland, Dél-Afrika, Spanyolország, Egyesült Államok

C-csoport: Japán, Hollandia, MAGYARORSZÁG, Franciaország

D-csoport: Ausztrália, Oroszország, Kazahsztán, Görögország

A csoportok programja:

———————-

július 16., vasárnap:

9:30: Olaszország-Kanada

10:50: Brazília-Kína

12:10: Új-Zéland – Spanyolország

13:30: Dél-afrikai Köztársaság – Egyesült Államok

17:30: Hollandia-Franciaország

18:50: Ausztrália-Kazahsztán

20:10: MAGYARORSZÁG-Japán

21:30: Oroszország-Görögország

július 18., kedd:

9:30: Egyesült Államok-Spanyolország

10:50: Új-Zéland – Dél-afrikai Köztársaság

12:10: Japán-Hollandia

13:30: Görögország-Kazahsztán

17:30: Ausztrália-Oroszország

18:50: Kína-Kanada

20:10: MAGYARORSZÁG-Franciaország

21:30: Olaszország-Brazília

július 20., csütörtök:

9:30: Japán-Franciaország

10:50: Ausztrália-Görögország

12:10: Oroszország-Kazahsztán

13:30: Olaszország-Kína

17:30: Brazília-Kanada

18:50: Új-Zéland – Egyesült Államok

20:10: MAGYARORSZÁG-Hollandia

21:30: Dél-afrikai Köztársaság – Spanyolország

Címkék

Kapcsolódó Cikkek