CHF: 295,22 Ft
2019. július 23., kedd
Lenke

Vizes vb: Férfi vízilabdában Ausztrália a hetedik

Ausztrália nyert Oroszország ellen a magyarországi vizes világbajnokság férfi vízilabdatornájának szombati helyosztóján, így hetedikként végzett.

Az ausztrálok egyik legjobbja a két gólig jutó Aaron Younger volt, aki a Bajnokok Ligája-győztes, magyar bajnok és kupagyőztes Szolnok játékosa.

Eredmény, vízilabda (Margitsziget), férfiak:

a 7. helyért:

Ausztrália-Oroszország 10-7 (4-3, 2-2, 3-1, 1-1)

később:

az 5. helyért: Montenegró-Olaszország 13.30

a 3. helyért: Görögország-Szerbia 15.00

döntő: MAGYARORSZÁG -Horvátország 20.30

• A nap képe: Aranylány

A nap képe: Aranylány

Elképesztő teljesítménnyel utasította háta mögé versenytársait Hosszú Katinka, aki ezzel aranyérmet szerzett 200 méter vegyesen a dél-koreai Kvangdzsuban zajló vizes világbajnokságon.

• Hosszú Katinka még mindig verhetetlen

Hosszú Katinka még mindig verhetetlen

Hosszú Katinka tovább írja 2009 óta tartó világbajnoki sikertörténetét. Az olimpiai bajnok úszó megszerezte pályafutása nyolcadik vb-aranyérmét, ezúttal 200 méter vegyesen végzett az élen.

• Kozma: Mindig a kicsiket büntetik

Kozma: Mindig a kicsiket büntetik

A vb úszóversenyeinek nyitónapján a férfi 400 méter gyorson ezüstérmes ausztrál Mack Horton a díjátadás után letérdelt a dobogóra, így tiltakozott a sokadik alkalommal doppinggyanúba keveredett kínai Szun Jang győzelme ellen.