Róbert

Egyéb Hódmezővásárhely

48 órán keresztül futott az országos csúcsért

Negyvennyolc óra, több mint háromszáz kilométer, egy pár cipő és egy új országos rekord. Röviden így lehetne jellemezni a hódmezővásárhelyi Szőllősi Róbert teljesítményét, aki túl van élete első 48 órás nemzetközi ultramaratonján.

Minden megtett, kerek kilométer után egy táblát kaptak a versenyzők, amivel büszkén jelezték, hogy elérték a 100., 200. és 300. kilométerüket.

Balatonfüreden megrendezték Magyarország első 48 órás nemzetközi ultramaraton-futóversenyét. A versenyre negyven nevező érkezett a világ minden tájáról. A megmérettetés szeptember 29-én, délelőtt 10 órakor vette kezdetét, és október 1-jén állították le az órát. A cél az volt, hogy a két nap alatt minél hosszabb távot tegyenek meg a versenyzők.

A vásárhelyi Szőllősi Róbert (jobbra) hosszabb kihagyás után, 6 éve kezdett el ismét rendszeresen sportolni.

A futók 48 órán keresztül köröztek a 926,82 méteres pályán. A mezőnyben több magyarnak is lehetett szurkolni, köztük egy hódmezővásárhelyinek is, Szőllősi Róbertnek.

A balatonfüredi ultramaratonra jól felkészülve, magabiztosan érkezett, ám az első pár óra után egy 16 órán át tartó hascsikarás legyengítette. Többször meg kellett állnia pihenni, de nem adta fel a versenyt. A nehéz időszakon úgy lendült át, hogy csak a céljára gondolt, azaz arra, hogy a korosztályos országos csúcsot meg szeretné dönteni. Ez azt jelenti, hogy minimum 271 kilométert teljesítenie kellett.

A 300-as táblával megtett kör után Szőllősi Róbertnek már a bónuszért kellett futnia. A kitűzött cél már zsebben volt, de még volt egy kis idő hátra.

A 16 órás gyengélkedés és egy körülbelül 50 perces pihenő után újra erőre kapott, és elindult, hogy elérje azt, amiért Balatonfüredre utazott. A verseny végére a vásárhelyi futónak 309,5 kilométert sikerült megtennie huzamosabb alvás és pihenés nélkül. Új korosztályos csúcsot elérve, a legjobb magyar versenyzőként végzett az összetett eredménylista 5. helyén.