2018. október 21., vasárnap
Orsolya

Egyéb Érd

Kovács Bence junior magyar bajnok lett

Dorogon rendezték a 2017. évi diák II. szabadfogású országos bajnokság döntőjét, ahol csaknem kétszáz birkózó tizennégy súlycsoportban mérkőzött meg az érmekért és a pontszerző helyekért. Szép birkózással Bori Richard második, Gyenes Bence harmadik lett súlycsoportjában, Hegedűs Nagy Bence pedig pontszerző, ötödik helyezést ért el.

Másnap a junioroké volt a főszerep: Budapesten, a Pénzügyőr kézilabdacsarnokában rendezték meg az idei junior szabadfogású országos bajnokságot. Nyolc súlycsoportban meglehetősen erős mezőny gyűlt össze.

A dobogó legfelső fokán Kovács Bence, az 55 kg-os súlycsoport országos bajnoka

Az érdi Kovács Bence 55 kg-ban magabiztos birkózással menetelt a döntő mérkőzésig, ahol a második menetben vesztes állásból technikai tussal fordított és szerezte meg az országos bajnoki címet. A többi érdi versenyzőre sem lehet panasz: a további súlycsoportokban Nagy Krisztián, Végh Richárd és Molnár Tamás is bronzérmet szerzett. Az Érdi Spartacus SC a csapatpontversenyben harmadik lett.

Csapatversenyben harmadik az Érdi Spartacus SC.