EUR: 322,67 Ft
CHF: 282,51 Ft
2018. október 22., hétfő
Előd

Extra

Bafta 2018: Tarolhat a hidegháborús fantasy

Kihirdették a Brit Filmakadémia idei jelöléseit. A legtöbb, szám szerint 12 nominációt Guillermo Del Toro A víz érintése című filmje kapta, a Testről és lélekről sajnos nem kapott jelölést.

A hidegháborús fantasy vasárnap este már a legjobb rendezőnek és filmzenének járó Golden Globe-ot hazavihette és ezen kívül már 53 díjat és 169 jelölést gyűjtött be világszerte. A bukmékerek szerint legalább 5-6 díjjal fog távozni a február 18-i díjátadón, amit a londoni Royal Albert Hall-ban rendeznek meg.


A Brit Filmakadémia jelölései komoly befolyással bírnak a nemzetközi filmtrendekre is, ezért szeretik a saját filmjeiket is előtérbe helyezni a nominációk tekintetében: a Film Stars Don’t Die In Liverpool című film a kiváló kritikái ellenére nem kapott egyetlen jelölést sem még a nemzetközi filmes díjátadókon, míg itt a magát a filmet és két főszereplőjét; Annette Beninget és Jamie Bell-t is jelölték, nem beszélve Hugh Grant meglepetés jelöléséről a Paddington 2 című gyerekfilmért.

A jelöltek között olyan sztárok vannak, mint Gary Oldman, William Dafoe és Margot Robbie, a műsorvezető a Pusszantlak, drágám és A Wall Street farkasa sztárja, Joanna Lumley lesz.


Enyed Ildikó Testről és lélekről című filmje sajnos nem került be a jelöltek közé, de ez még nem zárja ki, hogy Oscarra jelöljék az alkotást.

 

Bafta 2018

Legjobb film

  • Szólíts a neveden
  • A legsötétebb óra
  • Dunkirk
  • A víz érintése
  • Három óriásplakát Ebbing határában

Legjobb brit film

  • A legsötétebb óra
  • Sztálin halála
  • Isten országa
  • Lady Macbeth
  • Paddington 2
  • Három óriásplakát Ebbing határában

Legjobb rendező

  • Szárnyas fejvadász 2049 – Denis Villeneuve
  • Szólíts a neveden – Luca Guadagnino
  • Dunkirk – Christopher Nolan
  • A víz érintése – Guillermo Del Toro
  • Három óriásplakát Ebbing határában- Martin McDonagh

Legjobb női főszereplő

  • Annette Bening – Film Stars Don’t Die In Liverpool
  • Frances McDormand – Három óriásplakát Ebbing határában
  • Margot Robbie – Én, Tonya
  • Sally Hawkins -A víz érintése
  • Saoirse Ronan – Lady Bird

Legjobb férfi főszereplő

  • Daniel Day-Lewis – Fantomszál
  • Daniel Kaluuya – Tűnj el!
  • Gary Oldman – A legsötétebb óra
  • Jamie Bell – Film Stars Don’t Die In Liverpool
  • Timothée Chalamet- Szólíts a a neveden

Legjobb női mellékszereplő

  • Allison Janney – Én, Tonya
  • Kristin Scott Thomas – A legsötétebb óra
  • Laurie Metcalf – Lady Bird
  • Lesley Manville – Fantomszál
  • Octavia Spencer – A víz érintése

Legjobb férfi mellékszereplő

  • Christopher Plummer – A világ összes pénze
  • Hugh Grant – Paddington 2
  • Sam Rockwell -Három óriásplakát Ebbing határában
  • Willem Dafoe – Floridai álom
  • Woody Harrelson – Három óriásplakát Ebbing határában

EE Rising Star

  • Daniel Kaluuya
  • Florence Pugh
  • Josh O’Connor
  • Tessa Thompson
  • Timothee Chalamet

A legjobb brit rendezői, írói vagy produceri debütálás

  • The Ghoul
  • I am Not A Witch
  • Jawbone
  • Kingdom Of Us
  • Lady Macbeth

Legjobb nem angol nyelvű film

  • Áldozat?
  • First They Killed My Father
  • A szobalány
  • Szeretet nélkül
  • Az ügyfél

Legjobb dokumentumfilm

  • City Of Ghosts
  • I Am Not Your Negro
  • Icarus
  • An Inconvenient Sequel
  • Jane

Legjobb animációs film

  • Coco
  • Loving Vincent
  • Az életem cukkiniként

Legjobb eredeti forgatókönyv

  • Tűnj el!
  • Én, Tonya
  • Lady Bird
  • A víz érintése
  • Három óriásplakát Ebbing határában

Legjobb adaptált forgatókönyv

  • Szólíts a neveden
  • Sztálin halála
  • Film Stars Don’t Die In Liverpool
  • Elit játszma
  • Paddington 2

Legjobb eredeti filmzene

  • Szárnyas fejvadás 2049 – Benjamin Wallfisch, Hans Zimmer
  • A legsötétebb óra – Dario Marianelli
  • Dunkirk – Hans Zimmer
  • Fantomszál – Jonny Greenwood
  • A víz érintése – Alexandre Desplat

Legjobb fényképezés

  • Szárnyas fejvadász 2049 – Roger Deakins
  • A legsötétebb óra – Bruno Delbonnel
  • Dunkirk – Hoyte van Hoytema
  • A víz érintése – Dan Laustsen
  • Három óriásplakát Ebbing határában – Ben Davis

Legjobb vágás

  • Nyomd, Bébi, Nyomd – Jonathan Amos, Paul Machliss
  • Szárnyas fejvadász 2049 – Joe Walker
  • Dunkirk – Lee Smith
  • A víz érintése – Sidney Wolinsky
  • Három óriásplakát Ebbing határában – Jon Gregory

Legjobb díszletrendezés

  • A Szépség és a Szörny – Sarah Greenwood, Katie Spencer
  • Szárnyas fejvadász 2049 – Dennis Gassner, Alessandra Querzola
  • A legsötétebb óra – Sarah Greenwood, Katie Spencer
  • Dunkirk – Nathan Crowley, Gary Fettis
  • A víz érintése – Paul Austerberry, Jeff Melvin, Shane Vieau

Legjobb jelmez

  • A szépség és a Szörny – Jacqueline Durran
  • A legsötétebb óra – Jacqueline Durran
  • Én, Tonya – Jennifer Johnson
  • Fantomszál – Mark Bridges
  • A víz érintése – Luis Sequeira

Legjobb smink

  • Szárnyas fejvadász 2049 – Donald Mowat, Kerry Warn
  • A legsötétebb óra – David Malinowski, Ivana Primorac, Lucy Sibbick, Kazuhiro Tsuji
  • Én, Tonya – Deborah La Mia Denaver, Adruitha Lee
  • Victoria & Abdul – Daniel Phillips
  • Csodácska – Naomi Bakstad, Robert A Pandini, Arjen Tuiten

Legjobb hang

  • Nyomd, Bébi, Nyomd – Tim Cavagin, Mary H. Ellis, Julian Slater
  • Szárnyas fejvadász 2049  – Ron Bartlett, Doug Hemphill, Mark Mangini, Mac Ruth
  • Dunkirk – Richard King, Gregg Landaker, Gary A. Rizzo, Mark Weingarten
  • A víz érintése – Christian Cooke, Glen Gauthier, Nathan Robitaille, Brad Zoern
  • Star Wars: Az utolsó Jedik – Ren Klyce, David Parker, Michael Semanick, Stuart Wilson, Matthew Wood

Legjobb speciális effektusok

  • Szárnyas fejvadász 2049 – Gerd Nefzer, John Nelson
  • Dunkirk – Scott Fisher, Andrew Jackson
  • A víz érintése – Dennis Berardi, Trey Harrell, Kevin Scott
  • Star Wars: The Last Jedi – Nominees TBC
  • Majmok bolygója: Hábprú – Nominees TBC

Legjobb brit animációs rövidfilm

  • Have Heart
  • Mamoon
  • Poles Apart

Legjobb brit rövidfilm

  • Aamir
  • Cowboy Dave
  • A Drowning Man
  • Work
  • Wren Boys

Kapcsolódó Cikkek