CHF: 282,78 Ft
2018. október 24., szerda
Salamon

Federer, a tenisz királya

Roger Federer sírva ünnepelte 20. Grand Slam-győzelmét. A svájci teniszező a horvát Marin Cilicet verte az Australian Open döntőjében, és tovább javította hihetetlen statisztikáját, amelynek adataiból szemezgettünk.

A 36 éves Federernél csak Ivo Karlovic (38) és Victor Burgos (37) idősebb a top 100-as játékosok közül. Igaz, ők  „csak” a 90., illetve 86. helyen állnak a ranglistán, míg a svájci a második.

96 tornát nyert, az elsőt 1999 októberében, és teljesítette a karrier-GS-t, a versenyeken 10 379 adogatása bizonyult védhetetlennek.

30 Grand Slam-döntőben szerepelt eddig, az első teniszező, aki két különböző GS-tornát – Wimbledon és US Open – is ötször egymás után megnyert.

Egyedülálló módon 10 egymást követő GS-döntőbe és 23 egymást követő GS-elődöntőbe jutott be.

237 héttel ő volt a leghosszabb ideig első egyhuzamban a világranglistán, és összesen 302 héten keresztül állt az élen.

19 egymás után lejátszott major tornájából 18-szor döntőbe jutott, és 12-szer nyert.

115 050 482 dollárt, azaz közel 30 milliárd forintot nyert a pénzdíjas tornákon.