Az Európai Bizottság kettős mércét alkalmaz, amikor csak három tagállamnál kifogásolja az uniós menekültkvótákról szóló döntés elutasítását, miközben azt több ország sem hajtotta végre érdemben – hangoztatta az Igazságügyi Minisztérium parlamenti államtitkára csütörtökön Budapesten, sajtótájékoztatón.
Völner Pál arra reagált, hogy hivatalosan is az Európai Bíróság elé került az Európai Bizottság kötelező kvótaügyi keresete a Magyarország, Csehország és Lengyelország ellen indított kötelezettségszegési eljárásban.
A magyar kormány képviselője úgy fogalmazott, az egész eljárás arról szól, hogy Brüsszel életben tartsa a kvótaügyet, és akár felső korlát nélküli betelepítést kényszerítsen rá a tagállamokra. Az államtitkár szerint egyértelműen erre utal, hogy miközben három tagállam ellen indul per, addig például Ausztria kevesebb mint egy százalékban, Szlovákia 1,8, Bulgária 4,6, Spanyolország 14, Franciaország pedig 24,5 százalékban teljesítette a befogadási elvárásokat.
A perbe fogott államokat már nem lehet befogadásra kötelezni, ugyanakkor pénzbírsággal fenyegetik őket – mondta, megjegyezve: ez felveti a kérdést, hogy aki egy százalékot teljesített, annak miért nem kell a maradék 99 százalék után fizetnie.
Völner Pál szólt arról is, hogy megjelentek a felső korlát nélküli betelepítéshez kapcsolódó olyan javaslatok, amelyek nagyobb szerepet szánnak a különböző nem állami szervezeteknek (NGO) a migránsok befogadásának, áthelyezésének segítésében. “Ez megint Soros György szervezeteinek megerősödését mutatja” – mondta, hangot adva azon álláspontjának, hogy az unió vezetői továbbra is a tagállamokra kényszerítenék a migrációs hullámot.
Az államtitkár aláhúzta, a kormány azonban ellenáll ennek a szándéknak. A tavaszi választásoknak pedig azért is nagy a tétje, mert olyan kabinetre van szükség, amelyik ebben a kérdésben következetes, nem maszatol, nem állítja azt, hogy nincs Soros-terv és kvóták, amikor a valóság és különböző szervezetek, személyek nyilatkozatai ennek ellenkezőjéről szólnak – fejtette ki.
Völner Pál kérdésre válaszolva azt valószínűsítette, hogy az Európai Bíróság pere akár egy évnél is tovább húzódhat, a lehetséges bírság összegéről azonban nem kívánt nyilatkozni, mivel szerinte Magyarország meg tudja majd védeni álláspontját.
További cikkek:
- Orbán: A közép-európai országok súlyuknak megfelelően kívánnak beleszólni az unió ügyeibe
- Az új lengyel kormányfő január elején Magyarországra látogat
- Lengyelország ismerteti az igazságügyi reformról szóló álláspontját az EU-tagállamokkal
- Morawiecki: Lengyelország nem kér könyöradományt Brüsszeltől
- Közös V4-es adományvonal létrehozását kezdeményezte Magyarország
- Babis: Az EU ne gyakoroljon nyomást, mert a szélsőségesek malmára hajtja a vizet
- Az új cseh kormányfő pénzt ajánl a menekültkvóták teljesítése helyett
- Orbán Viktoréhoz hasonló uniós diplomácia várható az új lengyel kormányfőtől
- Orbán: Az unióban folyó vita érinti a szabadság kérdését
- A kvótarendszer nem ösztönöz a hazatérésre
- Az EP illetékes bizottsága meghallgatást tart Magyarországról
- Bakondi: Az EP-ben Soros barátai hallgatják meg Soros szervezeteit
- Fidesz: Az átláthatóságra minden korábbinál nagyobb szükség van
- Kati Piri: Nem működhet önkéntes alapon a szolidaritás
- Az önkormányzatok nem kérnek Soros bevándorlásszervező irodáiból
- Nézőpont: Gianni Pittella felmondta a “Soros-tervet”
- Soros György nyíltan beszállt a választási küzdelembe
- Sorosék több százezer dolláros terjeszkedésbe kezdenek vidéken
- Büntetné Magyarországot az EP-képviselő
- EP-képviselő: Nincs kivétel! Mindenhol kötelezővé kell tenni a betelepítést
- Fidesz: Brüsszel a legmagasabb szinten áll ki a Soros-terv mellett
- Brüsszel folyamatosan erőlteti a Soros-tervet