2018. február 20., kedd
Aladár, Álmos

Fucsovicséknak nagy falat volt Belgium

Elmaradt az újabb csoda, a magyar Davis Kupa-csapatnak leküzdhetetlen akadályt jelentett a világranglista 7. helyezett, David Goffinnal felálló, tavalyi döntős Belgium, és 3-1-re kikapott. Szeptemberben osztályozót játszunk.

Hazai pályán talán más lett volna az eredmény. Ha nem is nyert volna a magyar csapat, de szorosabb eredmény születhetett volna. Ám a Davis Kupa nagy modernizálási hullámának áldozatul estünk, azaz hiába játszottunk legutóbb – 1990-ben – idegenben a belgák ellen, ezen a hétvégén újra mi utazhattunk. Igaz, szinte otthonos hangulatot varázsoltak a magyar szurkolók a liege-i Country Hall du Sart Tilman arénában Fucsovics Mártonéknak.

Ez azonban kevés volt az üdvösséghez, annál is inkább, mert már a pénteki nyitónap után 2-0-ra vezettek a hazaiak, és csupán a szombati folytatás hozott örömöt, miután a Fucsovics Márton, Balázs Attila duó legyőzte a Ruben Bemelmans, Joris De Loore kettőst. A remény hal meg utoljára, így ha hoztuk volna a zárónapon a két egyest, akkor a miénk a meccs. Csakhogy nem véletlenül áll a világranglista hetedik helyén a hazaiak legjobbja, David Goffin. Fucsovicsnak csak szépítésre futotta, 7:5, 6:4, 3:6, 6:2-re kikapott.

– Mindig a legjobbkor húzta elő erős és pontos szerváit – értékelt a meccs után Fucsovics, aki a három versenynap alatt több mint tíz órát töltött a pályán. – Bízom a jó folytatásban, abban, hogy sikerrel vesszük az osztályozót.

Fucsovicsot és a DK-csapat többi tagját – Balázs Attila, Valkusz Máté, Piros Zsombor és Borsos Gábor – egyébként a ma kezdődő 20 millió forint összdíjazású budapesti Challenger-torna főtábláján, a BOK-csarnokban láthatjuk élőben.