CHF: 302,21 Ft
2019. december 09., hétfő
Natália

Vége! Megszakadt a Barcelona veretlenségi sorozata

Megszakadt a már bajnok FC Barcelona 42 La Liga-mérkőzésen át tartott veretlenségi sorozata a spanyol labdarúgó-bajnokság 37., utolsó előtti fordulójában, miután vasárnap este 5-4-re kikapott a Levante otthonában.

A hazaiak alaposan ráijesztettek a sztáralakulatra, hiszen fél óra után már 2-0-ra vezetettek, de még a szünet előtt szépítettek a vendégek. Rögtön a fordulást követően ismét betalált a Levante, ráadásul Emmanuel Boateng – aki immár harmadszor volt eredményes – az 50. percben 4-1-re alakította az állást. Hat perccel később már 5-1 volt a vendéglátók javára, a korábbi újpesti Enis Bardhi másodszor vette be a kaput. Nem adta fel a Lionel Messi nélkül felálló Barcelona, szerzett még három gólt, a 71. percben feljött 5-4-re, de ez kevés volt a pontgyűjtéshez.

A katalánok az elmúlt idény vége óta 42 bajnoki találkozó óta nem találtak legyőzőre, s két összecsapásra voltak attól, hogy veretlenül végezzenek a tabella élén.

A spanyol futball történetében két csapatnak sikerült ez, azonban az Athletic Bilbao 1929/30-as és a Real Madrid 1931/32-es idénybeli sikerekről mindössze tíz együttes alkotta a mezőnyt, azaz 18 mérkőzést játszottak, szemben a mostani 38-cal.