2018. szeptember 25., kedd
Eufrozina, Kende

Egyéb XXII.kerület

Bravó Budafóka, bravó Gábor!

A Kerület Napján Zakariás József-díjjal jutalmazott Budafóka SE csapattagja, Zombori Gábor korosztályos magyar rekordot úszott a Helsinkiben megrendezett junior Európa-bajnokságon. A 16 esztendős válogatott úszó egyéniben a hátúszó számokban teljesített kiemelkedően, a 100 méteres távot 55.30-as idővel zárta.

Kétszáz méteren nyújtott teljesítménye (1:59.87) szintén korosztályos csúcsot eredményezett, amivel épphogy lecsúszott a dobogóról, így a negyedik helyen végzett.

Horváth Tamás vezetőedző tanítványa az egyéni számok mellett a váltószámokban is remekelt, a 4 x 100 méteres férfi gyorsváltó legfiatalabbjaként ő úszta a legjobb időt, a reggeli 4 x 100 méter mixed gyorsváltó tagjaként pedig bronzérmet nyert. A Milák Kristóf, Hímer Krisztofer, Gyurinovics Fanni, Zombori Gábor négyes a 4 x 100 méteres vegyes váltó délutáni döntőjében az 5. helyen ért célba.

Zombori Gábor helsinkiben (Fotó: Budafóka)

Zombori Gábor Budafok-Tétény színekben az itthonii uszodában Horváth Tamás (középen) edző balján ( Fotó: Sáfár Tibor)