2018. szeptember 18., kedd
Diána

Egyéb Kecskemét

Döntőben a bugaci film

A II. Hét Domb Filmfesztivál döntőjébe jutott Az Aranymonostor ereklyéje című ismeretterjesztő film. Az alkotás egyebek mellett a bugaci Aranymonostornál talált Szent Péter-ereklyetartó feltárásának körülményeit mutatja be.

Aranymonostornál talált Szent Péter-ereklyetartó feltárásának körülményeit mutatja be a film
Fotó: Facebook

A filmet légi felvételek, kétdimenziós rajzolt, animált részletek és háromdimenziós jelenetek is színesítik. A filmfesztiválra több mint 200 alkotás érkezett, hét kategóriában. Az előzsűri elmondása szerint a mezőny nagyon erős volt. Ha lett volna mód, több filmet is a döntőbe juttattak volna. Nagyon sok film esetében egy-öt pont választotta el a döntőbe jutástól az alkotásokat.

A döntősök zsűrije, Rófusz Ferenc, Koltai Róbert és Halmy György megkezdte az értékelő munkát. A győztes munkákat szeptember 3-a és 9-e között lehet megtekinteni a II. Hét Domb Filmfesztiválon, Komlón.