2018. szeptember 26., szerda
Jusztina

Egyéb Kecskemét

Gárdonyi Csilla junior-világbajnok

Gárdonyi Csilla aranyérmes lett a  juniorok Kecskemét és környékén zajló tájfutó-világbajnokságának középtávú versenyén. A férfiaknál mindhárom érmet a svédek szerezték meg.

A Bács-Kiskun megyei Bócsa melletti ősborókásban, rendkívül technikás, homokos terepen a nőknek 3,6 kilométeres, 14 ellenőrzőpontos, a férfiaknak 4,4 kilométeres, 17 ellenőrzőpontos pályát kellett teljesíteniük. A nők között a Hegyvidék SE MOM tájfutója, Gárdonyi Csilla kitűnően versenyezve elsőként ért célba a svéd Sanna Fast és a cseh Barbora Chaloupská előtt. Klubtársa, Sárközy Zsófia is nagyszerűen szerepelt, a hatodik helyet szerezte meg. Meglepetésre pályát tévesztett a legnagyobb esélyes, az idei vb-n már két aranyérmet nyerő, kilencszeres junior-világbajnok svájci Simona Aebersold.

Gárdonyi Csilla (középen) az aranyéremmel
Fotó: M4 sport

A férfiak versenyében hármas svéd siker született: Jesper Svensk győzött, Simon Imark lett a második és Henrik Johannesson a harmadik. A legjobb magyar, Zacher Márton (Tabáni Spartacus) a hetedik legjobb időt érte el.