2018. december 10., hétfő
Judit

Tel-Avivban kell kiharcolnia a továbbjutást a Fradinak

Szerény 1-1-es döntetlen után vág neki a nehéz küldetésnek az FTC. Tel-Avivban kellene kiharcolni a továbbjutást az Európa Liga-selejtező mai visszavágóján a Maccabi ellenében.

Hiába játszott jobban az Üllői úton az utóbbi két évben az EL csoportköréig jutó Maccabi ellen a Fradi, a hosszabbításban szerzett izraeli gól alaposan csökkentette az esélyeit. Pedig ráférne a csapatra (és a magyar futballra) némi siker a nemzetközi porondon. Mindenesetre derűlátóan nyilatkoztak a tegnap Tel-Avivba induló ferencvárosiak.

– Az első meccsen alig engedtünk lehetőséget az ellenfélnek, de támadásban egy-két jobb utolsó passz hiányzott – nyilatkozta a klub honlapján Leandro. – Hasonló mérkőzésre számítok a visszavágón is, de remélem, lehozzuk a meccset kapott gól nélkül és egyszer-kétszer pedig betalálunk a Maccabi hálójába.

– Az első meccsen remekül játszott a csapat, nagy kár az az utolsó percekben szerzett szerencsés egyenlítő góljukért. Győzelmet érdemeltünk volna, de minden erőnkkel azon leszünk, hogy ezt helyrehozzuk – mondta Fernando Gorriarán, a Fradi uruguayi játékosa.

Az Újpestnek 3-1-es idegenbeli vereség után kellene este 9-kor (tv: Duna World) a Megyeri úton csodát tennie az azeri Neftci ellenében.

Fernando Gorriarán (balra) és Ejtan Tibi csatája a labdáért (Fotó: MTI)

A Vidinek és a Honvédnak sikerült

A Mol-Vidi, ha kissé ugyan nyögvenyelősen is, de bejutott a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének második fordulójába, mivel az idegenbeli 1-1 után 2-1-re nyert a luxemburgi F91 Dudelange ellen Felcsúton. A székesfehérváriakra a második körben valószínűleg a bolgár Ludogorec vár. A Honvédnak is sikerült a továbbjutás az EL-ben, miután az idegenbeli 2-1-es vereség után Kispesten 4-0-ra verte a macedón Rabotnicki Szkopjét.