2018. november 15., csütörtök
Albert, Lipót

Egyéb IX.kerület

Bácsi Péter aranyat szerzett Németországban

A magyar kötöttfogású birkózóválogatott egyhetes edzőtáborban vett részt Németországban. A csapat a világbajnoki felkészülés egyik állomásaként a Dortmundban megrendezett Német Nagydíjon indult, ahol 25 ország 190 sportolója versenyzett. A 18 fős magyar válogatott tagjaként két ferencvárosi is indult a versenyen, a 63 kilósok mezőnyében Váncza István, míg a 82 kilósok között Bácsi Péter.

Bácsi Péter pedig meg sem állt a dobogó legfelső fokáig. A Ferencváros világ- és kétszeres Európa-bajnoka a selejtezőben egy németet, majd a negyeddöntőben és az elődöntőben egy amerikait, illetve egy lengyelt győzött le. A fináléban megismétlődött a magyar bajnokság döntője, ahol Bácsi Péter az újpesti Szabó Lászlóval csatázott, de a ferencvárosi birkózó – csakúgy, mint itthon –  ezúttal is nyert, így aranyérmet szerzett.
A júliusi római junior Európa-bajnokságon bronzérmes Váncza István az ötödik helyen zárta a Német Nagydíjat.

Bácsi Péter a legjobbnak bizonyult Németországban (MTI Fotó: Koszticsák Szilárd)