CHF: 287,64 Ft
2018. szeptember 22., szombat
Móric

Drámai küzdelemben kapott ki Fucsovics

Stan Wawrinka négy meccslabdát hárítva győzte le Fucsovics Mártont az 5,3 millió dollár (1,4 milliárd forint) összdíjazású keménypályás torontói férfi tenisztorna második fordulójában.

A 26 éves magyar játékos az első játszmát kevesebb mint félóra alatt könnyedén 6:1-re nyerte meg Stan Wawrinka ellen. A háromszoros Grand Slam-tornagyőztes svájci rivális a folytatásban viszont már sokkal jobban játszott, s rövidítésben egyenlített.

A továbbjutást eldöntő harmadik játszmában Fucsovics azonnal brékelőnybe került, de később Wawrinka egyenlíteni tudott, így ez a szett is rövidítésbe torkollott, melynek során Fucsovicsnak négy mérkőzéslabdája volt, ebből kétszer ő adogatott, de Wawrinka valamennyit hárította. A hosszú kihagyása miatt a világranglistán jelenleg csak 195. ellenfél pedig másodjára nem hibázott, amikor neki kínálkozott lehetősége a mérkőzés befejezésére, így Wawrinka 2:46 órás összecsapás után jutott a nyolcaddöntőbe.