CHF: 287,56 Ft
2018. december 12., szerda
Gabriella

Coulthard nőket juttatna az F1-be

David Coulthard, korábbi Forma–1-es pilóta és a Red Bull világbajnok autóit is tervező Adrian Newey támogatásával indul új gyorsasági versenysorozat csak női pilótáknak, azzal a céllal, hogy később eljussanak az F1-be. A W Series a tervek szerint jövő májusban indul, az összdíjazás 1,5 millió dollár lesz (1,3 milliárd forint), a győztes 500 ezer dollárt kap. A szervezők a W Series első idényében hat, egyenként 30 perces versenyt terveznek Európában, többségében korábbi Forma–1-es pályákon, a versenyautók pedig azonos teljesítményű, 1,8 literes motorral felszerelt Forma–3-as gépek lesznek.