CHF: 283,04 Ft
2018. november 15., csütörtök
Albert, Lipót

Hamilton már Schumi sarkában jár

Max Verstappen nyerte a Forma–1-es Mexikói Nagydíjat Sebastian Vettel és Kimi Räikkönen előtt, mégis a negyedik helyezett Lewis Hamiltonról szólt minden, hiszen megszerezte pályafutása ötödik világbajnoki címét.

Már csak két vb-t kell nyernie és máris beéri a sportág legnagyobbját, Michael Schumachert, de máris ott áll a szintén ötszörös bajnok argentin Manuel Fangio mellett.  Mellesleg a brit pilóta Schumihoz hasonlóan 33 éves korában lett ötszörös világbajnok, és Hamilton 2013-ban éppen Schumacher helyére érkezett a Mercedeshez.

– Michael még mindig messze van a futamgyőzelmek számát tekintve, és szerintem ő minden idők legjobbja – nyilatkozta Hamilton, aki a hátralévő két futam eredményétől függetlenül lett bajnok. – Fangio pedig minden tiszteletet megérdemel, hiszen a sportág igazán veszélyes hőskorában volt eredményes.

A pontversenyben második helyen álló Sebastian Vettel elsőként gratulált riválisának, sőt átment a Mercedes- istállóhoz, és minden csapattag kezét megrázta. Hamilton egyébként örült, hogy Vettellel küzdhetett, és biztos benne, hogy jövőre még erősebben tér vissza a német.

– Már harmadszor jártam úgy, hogy elég korán rájöttem, nem nyerhetek, és ezek a napok nem a boldogságról szólnak – nyilatkozta később Vettel.

A vb-pontverseny állása: 1. Hamilton (Mercedes) 358 pont és már bajnok, 2.  Vettel (Ferrari) 294, 3. Räikkönen (Ferrari) 236.