CHF: 280,86 Ft
2019. január 20., vasárnap
Fábián, Sebestyén

Katinka újra ragyog

Újra a megszokott győzelmi fokozatba kapcsolt Hosszú Katinka. A kínai Hangcsouban zajló rövid pályás úszó vb-n 400 vegyesen lett aranyérmes. Röviddel később pedig 100 háton lett finalista.

Nem véletlenül nyilatkozta Sós Csaba szövetségi kapitány a vb-rajt előtt, hogy Katinka már-már riói formáját idézi. A 400 vegyesen címvédő úszónő már az előfutamok során nyilvánvalóvá tette, hogy csakis az övé lehet az elsőség. Annál is inkább, mert a döntőben gyorsan az élre állt, és féltávig közel volt a világcsúcsjavításhoz. Ez végül nem sikerült, de így is több, mint négy másodperces előnnyel nyerte meg a 14. rövid pályás vb- aranyérmét.

– Mindig elégedetlen vagyok egy kicsit, de most nagyon örülök ennek az elsőségnek – nyilatkozta az M4 Sportnak Katinka, aki ezzel az újabb aranyéremmel jelezte: magánéleti gondjait maga mögött hagyta. Egyébként további hét számban indul a vb-n, szóval, csak győzzük számolni az érmeket!