Egyéb Szombathely

A fináléig jutottak a sárga-feketék

Szerző: Babós M. Róbert

Hatodszor sem hozta haza a Magyar Kupát a Falco

Nem sikerült sporttörténelmet írnia a sárga-fekete kosárlabda-csapatnak. Sorozatban másodszor kapott ki a Falco a bajnoki és kupacímvédő Szolnoki Olajtól.

Jól indult a szombathelyiek számára a győri szereplés, már a február 14-i negyeddöntőben látszott, hogy nagyon elszántak Gasper Okorn fiai. Az ASE Paks elleni összecsapás végig nagyon szoros volt, de a hajrá egyértelműen a Falcóé lett.

Luksa Andric (b) és Rudner Gábor, a Szolnoki Olaj KK játékosai között a szombathelyi Perl Zoltán dob kosárra a Zsíros Tibor férfi kosárlabda Magyar Kupa döntőjében.
Fotó: MTI/Krizsán Csaba

Az elődöntőben elmaradt a Körmend elleni vasi rangadó, hiszen a piros-feketék a bajnokságban egy hete aratott győzelem után meglepetésre alulmaradtak a Jászberény ellen. A Falco–Jászberény összecsapáson már a feldobás után nagy elánnal kezdett a szombathelyi gárda, az első negyed 4. percében 13-0-t mutatott az eredményjelző. Magabiztos játékkal, végig vezetve, 96-70-es győzelemmel jutottak be a fináléba, ahol akárcsak tavaly, a bajnoki és kupacímvédő Szolnoki Olaj várt rájuk.

Közel kétezer szombathelyi szurkoló kelt útra és buzdította a csapatot Fotó: hungarysport.hu

A döntőben óriási hangulat, mintegy 2500 néző fogadta a csapatokat. A Falco szimpatizánsai a ,,mindenki szombathelyi!” rigmussal igazi hangorkánt varázsoltak az Audi Arénába.

A három meghatározó játékosát is nélkülöző Szolnok kiválóan kezdte a mérkőzést, a szombathelyi vezetőedző, Gasper Okorn már a 4. percben időt kért. Sajnos ez sem segített, Vojvodáék nagyon pontosan céloztak, a Falco labdái pedig mindig kifelé pattantak, az első negyed után 30-19 volt az állás.

Nagyon csalódottak, voltak a sárga-feketék Fotó: hungarysport.hu

Reddic pontjaival kezdődött a második negyed, de a mérkőzésen továbbra is a Szolnok akarata érvényesült, Dragan Alekszics csapata szenzációsan játszott. A Falco játékosai rengeteget hibáztak, a másik oldalon viszont Vojvoda és Benke is magabiztosan játszott. A szünetben 47-32-t mutatott az eredményjelző.

A második félidő ugyanott folytatódott, ahol az első abbamaradt. Az utolsó negyedre a lényegi kérdések eldőltek, de a Falcót dicséri, hogy a hajrában nagyot küzdött. Vojvoda Dávid három másodperccel a zárás előtt a magasba emelte a labdát saját szurkolótábora előtt, míg a szombathelyiek szomorúan vették tudomásul, hogy a klubtörténet hatodik kupadöntőjét sem sikerült megnyerniük.

Govens is csak a végére kapta el a fonalat Fotó: hungarysport.hu

– Nagyon jól kezdett a Szolnok, óriási energiákat mozgósítva. Egyszerűen nem tudtunk velük mit kezdeni, csak futottunk az eredmény után. A nagy szünetet követően a fáradó szolnokiak adtak nekünk esélyt a felzárkózásra, de képtelenek voltunk élni vele. Rengeteget hibáztunk, rendkívül csalódottak vagyunk – nyilatkozta a kupadöntő után Gasper Okorn.

A bajnoki tabella 4. helyén álló Falco a vb-selejtezők miatti szünet után március 2-án az Alba Fehérvár otthonában folytatja a bajnokság alapszakaszát.