2019. november 22., péntek
Cecília

Egyéb Szolnok

Nyolcadik kupagyőzelem

Két és fél ezer néző gyűlt össze a győri Audi Arénában – ilyen sokan voltak kíváncsiak a férfi kosárlabda Magyar Kupa nyolcas döntőjére, ahol az Olaj a szombathelyi Falco-Vulcano Energia KC ellen játszott. A helyszín miatt a nézőtéren persze túlerőben volt a Falco-tábor; háromszor annyian voltak fekete-sárgában, de ez egy pillanatra sem zavarta meg a szolnoki csapatot.

Sokan azt hitték, a Falco számára biztos a győzelem, hiszen az Olaj három kulcsjátékosa hiányzott a mérkőzésen. A Pécs elleni negyeddöntőben Kovács Péter komoly bokasérülést szenvedett, a játék félidejében mentővel kellett kórházba szállítani, nem sokkal ezután pedig Strahinja Milosevic is megsérült, csak a társai segítségével tudott kijutni a pályáról. Jaylin Airington már hetek óta hiányzik a csapatból, így három alapemberrel kevesebb játszott az Olajban a szombati döntőn.

Nemanja Milosevic zsákolása
MTI/Krizsán Csaba

Ez a hátrány szerencsére nem volt szembeötlő a játék során, olyan erősen kezdtünk, hogy Gasper Okorn szombathelyi vezetőedzőnek már a negyedik percben időt kellett kérnie. A szünet nem zavarta meg a csapatot, Vojvoda Dávid és Benke Szilárd hihetetlen pontossággal támadtak, és a védekezésben is remekül teljesített a csapat. A második negyed elején az addig klasszul játszó Rowsey kapott egy faultot, és elszakadt nála a cérna, de végül sikerült kérnie magának egy technikait. A félidőben 47-32-re vezettünk.

A szolnoki szurkolók is gratuláltak a címvédőknek

A harmadik negyedben már több mint hússzal húzott el az Olaj; Benke és Vojvoda is jól dobott, míg a Falco elég nagy hibaszázalékkal dolgozott. Govens nyolc próbálkozásból csak egyszer talált be. A meccs végén már elég egyértelmű volt, hogy az Olaj nyeri a kupát. 72-48-nál még időt kértek a szombathelyiek, és kicsit fel is zárkóztak: 85-76-ra javították az állást, de kaptak rá egy duplát, így a végeredmény 92-83 lett a Szolnoki Olaj KK javára. Ismét megnyertük a Magyar Kupát!

A mérkőzés legjobb játékosának Benke Szilárdot választották.