CHF: 279,96 Ft
2019. április 22., hétfő
Csilla, Noémi

Magyar éremeső a speciális olimpián

Hatalmas sikerrel indított a magyar csapat az idei Speciális Olimpia Nyári Világjátékokon Abu-Dzabiban és Dubajban. Az első két versenynapot tíz arany-, tíz ezüst- és öt bronzéremmel zárták sportolóink.

Az Egyesült Arab Emírségekben zajló világeseményen 190 ország 7500 versenyzője vesz részt, közöttük a fogyatékkal élők magyar csapata 62 sportolójának szurkolhatunk. A pénteki, első versenynapon összesen tíz éremmel zártunk. Jenei Zoltán úszó 100 méter háton nyert aranyérmet, Bérczi Zsófi a 400 méteres gyors döntőjében végzett a második helyen. Fecske József súlyemelőnk két arany- és két ezüstérmet szerzett. Hocza Róbert görkorcsolyázónk 100 méteren, Mayer Barbara pedig 1000 méteren ért be másodikként a célba.

Az éremeső szombaton folyatódott. Kovács Ádám és Gátfalvi Vivien dzsúdóban győzedelmeskedett, még Vizsnyai Dávid asztaliteniszben, Kiss Szilvia pedig 200 méteres síkfutásban végzett az első helyen. Juhász Szebasztián tornász három versenyt aranyéremmel, egyet pedig ezüsttel zárt. A dobogó második fokára léphetett még ezen a napon Varga Mónika kerékpározó, Péter Dávid görkorcsolyázó, Máté Andrea asztaliteniszező és Rácz Bálint úszó.

A két versenynapon Magyarország öt bronzéremmel is gazdagodott. Bartha Beatrix és Péter Dávid görkorcsolyázó harmadikként ért célba. Szombaton pedig Hajdú Ádám dzsúdós, Juhász Szebasztián tornász és Rauch Róbert úszó nyakában is bronzérem csillogott.