CHF: 289,66 Ft
2019. május 21., kedd
Konstantin

Nagy csatát hozott az akadályfutó bajnokság első fordulója

Kaposváron elstartolt az új OCR-idény. A látványos pályán megrendezték többek között azt az első idei kupafutamot is, ahol már az éves bajnoki pontokért is folyt a küzdelem – olvasható a kizárólag magyar sportolókkal és sporteseményekkel foglalkozó misportunk.com-on.

A versenyzők látványos pályán mérhették össze a tudásukat

A kupafutamon, azaz a 8+ kilométeres távon hamar kiderült ki lesz az a három férfi versenyző, akik az elsőségért csatáznak. A trió tagjai az első kört majdnem egy perc előnnyel fejezték be fej-fej mellett. Végül Csáki Ákos Péter szakította át elsőként a célszalagot. Mögötte, alig 15 másodperces hátránnyal Lázár Gábor érkezett, aki körömszakadtig védte a pozícióját a verseny egyik nagy esélyesével, a végül bronzérmesként záró Martyin Lászlóval szemben.

A hölgyeknél  dr. Szabó Veronika már az első kör után is magabiztos előnnyel vezetett, ezt még növelte is a célig. Második helyen Freierné Kovács Dóra ért célba, Pécsi Barbara előtt. A fegyveres erők csapatversenyét a Magyar Honvédség 25. Klapka György Lövészdandár csapata nyerte meg.

A következő kupafutam OCR-állomás Celldömölkön lesz. A Vulcan Run-on már Eb-kvalifikációs versenyt is rendeznek.