CHF: 301,75 Ft
2019. október 16., szerda
Gál

Világbajnok lett Lőrincz Tamás

Lőrincz Tamás aranyérmet nyert a kötöttfogásúak 77 kilogrammos kategóriájában a kazahsztáni olimpiai kvalifikációs birkózó-világbajnokságon.

A Honvéd háromszoros Európa-bajnoka üzbég, ukrán, litván, végül kazah rivális legyőzésével jutott döntőbe, melyben a svéd Alex Bjurberg Kessidisszel csapott össze, és technikai tussal győzött. A már az elődöntőbe kerüléssel tokiói kvótát szerzett ceglédi birkózónak ez a 13. dobogós helyezése világversenyen, amivel magyar rekorder. Világbajnokságokon négy érmet nyert, de most először sikerült aranyat begyűjtenie. A 2014-es vb-n harmadik volt, míg tavaly, illetve két éve második helyen zárt.