CHF: 332,61 Ft
2020. július 14., kedd
Örs, Stella

2019 – Aranyban gazdag évünk volt

Jól kezdődött, és jól is végződött az év a magyar sportban. A versenyzők felejthetetlen pillanatokat szereztek a szurkolóknak, és fényes érmeket maguknak. Alábbi összeállításunkban ezekből szemezgettünk.

Jól kezdtünk januárban

Januárban a rövidpályás gyorskorcsolya Eb-n a Liu testvérek a magyar csapat négy-négy arany-, és ezüstérem mellett egy bronzot is gyűjtött, és az éremtáblázat élén zárt.

Aratott a Fradi

Aratott a pólóban a Fradi. Az FTC vízilabdázói idén minden nyerhető hazai és nemzetközi trófeát megszereztek. Zsinórban hét fináléban maradt veretlen. Ráadásként másodszor lett a világ legjobbja az edzők között Varga Zsolt, illetve a játékosok között Varga Dénes.

Milák a szupersztár

Milák Kristóf volt a sztár a kvangdzsui vb-n. A 19 éves úszó világcsúccsal nyert 200 méter pillangón, Michael Phelps rekordját adta át a múltnak. Az éremgyűjtésben Hosszú Katinka járt az élen, 200 és 400 m vegyesen nyert. Rasovszky Kristóf az 5 km-es nyílt vízi számban lett első, illetve Kapás Boglárka 200 pillangón.

MTI/Kovács Tamás

Csak egy tuson múlt

Siklósi Gergely nevét egy csapásra megtanultuk miután a fiatal párbajtőröző nyert a budapesti vb-n. A kardozó Szatmári András ezüstérmes lett egyéniben és a csapattal is, miután Dél-Korea egyetlen tussal nyert.

Ötödször is győri siker

Első nemzetközi trófeáját, Bajnoki Ligáját nyerte magyar vezetőedző irányításával a címvédő Győri Audi ETO. A női kézi-csapat 25-24-re verte a Rosztov-Don csapatát. Ezzel a győriek ötödször hódították el a BL-serleget.

Tucatnyi tokiói kvóta

Újra Magyarország rendezhette a kajak-kenu vb-t. A szegedi tornán a magyar csapat 5 arany-, 4 ezüst- és 3 bronzéremmel az éremtáblázat harmadik helyén végzett, és mellesleg 12 olimpiai kvótával zárt.

Timi a világ tetején

Babos Tímea – a francia Kristina Mladenovic oldalán – újra meghódította a világot. Előbb döntőt játszott az Australian Openen, majd megnyerte a Roland Garrost, végül megvédte címét az évadzáró WTA-világbajnokságon.

EPA/ALEX PLAVEVSKI

A végén jött a csattanó

Michelisz Norbert a magyar autósport történetének legnagyobb sikerét érte el azzal, hogy megnyerte a túraautó-világkupát (WTCR). Pedig a sepangi zárófutamon alig tudott rajthoz állni technikai problémák miatt. Szerencséjére, riválisa, Esteban Guerrieri is csak küszködött, így Michelisz lett a WTCR királya.